6. 1. 2016 12:01
Lotyšská tenistka Jelena Ostapenková zasáhla v zápase turnaje WTA v Aucklandu sběrače míčku raketou. Osmnáctileté Lotyšce uniklo vyloučení z turnaje, zápas s Britkou Naomi Broadyovou ale nevyhrála.
Podívejte se, jak lotyšská tenistka Jelena Ostapenková zasáhla v zápase turnaje WTA v Aucklandu sběrače míčku raketou. | Video: YouTube

Auckland - Mladá Lotyška Jelena Ostapenková unikla dnes na turnaji WTA v Aucklandu diskvalifikaci, která se v tenisu vidí jen výjimečně. V zápase druhého kola s Britkou Naomi Broadyovou hodila raketou po sběrači míčků. Podle soupeřky to udělala úmyslně.

Osmnáctiletá Ostapenková, vítězka wimbledonské juniorky z roku 2014, tvrdila, že jí raketa vyklouzla. Rozhodčí jí udělil jen varování. Třaskavý duel vyhrála po velkém obratu Britka a následovala po něm ještě dlouhá slovní přestřelka.

"Hodila raketou a toho kluka trefila. V žádném případě to nebyla náhoda," stěžovala si Broadyová u rozhodčího. K diskusi byl přivolán na kurt i supervisor WTA Tour. Britskou tenistku události na hřišti v koncovce druhého setu natolik rozhodily, že stěží udržela slzy.

"Podívejte se na záznam, jasně je to tam vidět. Má být diskvalifikována," dožadovala se pětadvacetiletá Broadyová, jež v Aucklandu v 1. kole senzačně vyřadila bývalou světovou jedničku Srbku Anu Ivanovičovou.

Dnes Ostapenkové po incidentu odvrátila dva mečboly a vyhrála 4:6, 7:6 (7:4), 7:5. Ve třetím setu přitom prohrávala už 1:5. K postupu do čtvrtfinále si pomohla i 21 esy.