Video: Ten, který závodil s gepardem. Bývalý nejlepší hráč světa Habana končí s ragby

ČTK ČTK
24. 4. 2018 19:17
Legendární Jihoafričan se kvůli bolavému kolenu loučí s kariérou.
Habana proti gepardovi | Video: Youtube.com

Kapské Město - Byl vyhlášen svou rychlostí, na hřišti byl téměř nepolapitelný. V roce 2007 si dokonce zazávodil exhibičně v běhu na 100 metrů s gepardem. Teď legendární ragbista Bryan Habana končí kariéru.

Čtyřiatřicetiletý Jihoafričan byl kvůli zranění kolena mimo hru většinu této sezony a nepočítá, že by před jejím skončením ještě dostal v dresu francouzského Toulonu příležitost.

"Ten nevyhnutelný okamžik zaklepal na dveře a já ho pozval na drink," napsal Habana na instagramu. "Přes rok jsem doufal, snažil se, makal a chtěl se ještě vrátit na hřiště, abych zakusil sladké vítězství nebo poznal to ničivé zoufalostí. Bohužel se to prostě nestane. Byl bych rád, kdyby moje kariéra skončila jinak, ale někdy to nevyjde tak, jak jsme doufali," uvedl.

Jihoafrické republice pomohl vyhrát mistrovství světa v roce 2007, kdy byl rovněž vyhlášen nejlepším hráčem světa. V reprezentaci položil 67 pětek, o dvě méně než rekordman Japonec Daisuke Ohata. Na světových šampionátech jich Habana zaznamenal 15, což je rekord, o který se dělí s novozélandskou legendou Jonahem Lomuem.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Američanka obvinila britského prince Andrewa z toho, že ji jako 17letou sexuálně zneužil

Pětatřicetiletá Američanka Virginia Guiffreová obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil. Princovi ji prý "dodal" už nežijící americký finančník Geoffrey Epstein. Buckinghamský palác toto obvinění odmítl jako "falešné a bezdůvodné".

Epsteinova blízká přítelkyně Ghislaine Maxwellová, která působila jako jeho dohazovačka, údajně v Londýně Guiffreové nařídila, aby pro "prince Andrewa udělala to, co dělává pro Epsteina". Guiffreová vzpomíná, že princ ji zneužil v koupelně a pak v ložnici. Prý se k ní nechoval nijak hrubě, poděkoval jí. "Nemohla jsem uvěřit tomu, že je do toho zapleten i člen královské rodiny," vzpomíná. Princ Andrew ji prý zneužil ještě na dvou dalších místech, jednou v Epsteinově rezidenci v New Yorku a jednou v jeho komplexu v Karibiku.

před 1 hodinou

U Hrušovan na Litoměřicku spadlo ultralehké letadlo, dva lidé utrpěli středně těžké až těžké zranění

Ultralight spadl dnes dopoledne u Hrušovan na Litoměřicku. Dva lidé utrpěli středně těžké až těžké zranění. O jeho pádu se záchranáři dozvěděli po 10:00. "Jednu osobu jsme transportovali leteckou záchrannou službou do ústeckého traumacentra, druhá osoba jela sanitou také do ústeckého traumacentra," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Okolnosti nehody policie šetří. "Rovněž byl vyrozuměn ústav pro zjišťování leteckých nehod," dodala mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy