VIDEO STK pro muže. Soukalová má první klip, na pomoc boje mužů s rakovinou

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
5. 10. 2015 12:23
Další splněný sen má za sebou česká biatlonistka Gabriela Soukalová. Brzo šestadvacetiletá mistryně světa si nadělila k narozeninám vlastní klip. Ten má navíc i hlubší podtext. Má pomoct v boji s rakovinou varlat. Spojení dává logiku. Životním partnerem Soukalové je badmintonista Petr Koukal, kterému v roce 2010 diagnostikovali právě rakovinu varlat. "Bylo hrozné, že ve čtyřiadvaceti letech se dozvíte takovou zprávu a ještě ten den musíte na operaci," vysvětluje s odstupem času Koukal.
První song Gabriely Soukalové | Video:

Praha - Další splněný sen má za sebou česká biatlonistka Gabriela Soukalová. Brzo šestadvacetiletá mistryně světa si nadělila k narozeninám vlastní klip. Ten má navíc i hlubší podtext. Má pomoct v boji s rakovinou.

Spojení dává logiku. Životním partnerem Soukalové je badmintonista Petr Koukal, kterému v roce 2010 diagnostikovali rakovinu varlat. "Bylo hrozné, že ve čtyřiadvaceti letech se dozvíte takovou zprávu a ještě ten den musíte na operaci," vysvětluje s odstupem času Koukal.

"Spojení STK, což je servisní kontrola pro auta, s pravidelnou preventivní kontrolou mužů u lékaře nám přišlo geniální," dodává. A souhlasí s ním i jeho partnerka.

Soukalová věří, že to mělo smysl

"Chlapi nemají preventivní prohlídky tak, jako my ženy. Mají to v tomto ohledu složitější. Chtěli bychom to pomoct změnit. A pokud tento klip pomůže zachránit byť jediný život, tak to mělo smysl," říká krásná biatlonistka, která na svém premiérovém singlu spolupracovala s Petrem "Nastym" Cerhou.

"Byla stoprocentní profík, byla radost s ní spolupracovat," pochválil novou pěveckou hvězdu Cerha. "Je vidět, že sportovci mají všeobecné nadání," dodal. To jeho parťačka potvrzuje mimo jiné i textem písně. Tu si můžete poslechnout v přiloženém videu.

"Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít vlastní písničku. Vždy jsem jen přezpívala něčí song. Tohle je něco úplně jiného. Strašně mě to bavilo, užila jsem si to a musím všem poděkovat," zakončila Soukalová.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy