VIDEO STK pro muže. Soukalová má první klip, na pomoc boje mužů s rakovinou

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
5. 10. 2015 12:23
Další splněný sen má za sebou česká biatlonistka Gabriela Soukalová. Brzo šestadvacetiletá mistryně světa si nadělila k narozeninám vlastní klip. Ten má navíc i hlubší podtext. Má pomoct v boji s rakovinou varlat. Spojení dává logiku. Životním partnerem Soukalové je badmintonista Petr Koukal, kterému v roce 2010 diagnostikovali právě rakovinu varlat. "Bylo hrozné, že ve čtyřiadvaceti letech se dozvíte takovou zprávu a ještě ten den musíte na operaci," vysvětluje s odstupem času Koukal.
První song Gabriely Soukalové | Video:

Praha - Další splněný sen má za sebou česká biatlonistka Gabriela Soukalová. Brzo šestadvacetiletá mistryně světa si nadělila k narozeninám vlastní klip. Ten má navíc i hlubší podtext. Má pomoct v boji s rakovinou.

Spojení dává logiku. Životním partnerem Soukalové je badmintonista Petr Koukal, kterému v roce 2010 diagnostikovali rakovinu varlat. "Bylo hrozné, že ve čtyřiadvaceti letech se dozvíte takovou zprávu a ještě ten den musíte na operaci," vysvětluje s odstupem času Koukal.

"Spojení STK, což je servisní kontrola pro auta, s pravidelnou preventivní kontrolou mužů u lékaře nám přišlo geniální," dodává. A souhlasí s ním i jeho partnerka.

Soukalová věří, že to mělo smysl

"Chlapi nemají preventivní prohlídky tak, jako my ženy. Mají to v tomto ohledu složitější. Chtěli bychom to pomoct změnit. A pokud tento klip pomůže zachránit byť jediný život, tak to mělo smysl," říká krásná biatlonistka, která na svém premiérovém singlu spolupracovala s Petrem "Nastym" Cerhou.

"Byla stoprocentní profík, byla radost s ní spolupracovat," pochválil novou pěveckou hvězdu Cerha. "Je vidět, že sportovci mají všeobecné nadání," dodal. To jeho parťačka potvrzuje mimo jiné i textem písně. Tu si můžete poslechnout v přiloženém videu.

"Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít vlastní písničku. Vždy jsem jen přezpívala něčí song. Tohle je něco úplně jiného. Strašně mě to bavilo, užila jsem si to a musím všem poděkovat," zakončila Soukalová.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Podle Kaczyńského budou volby polského prezidenta nejpozději 28. června

Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je překazit, prohlásil dnes rezolutně předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Dal přitom najevo, že k tomu využije "všechny prostředky, jež má stát k dispozici".

V Polsku pokračují ostré politické spory o termín už odložených voleb - opozice chce delší odklad, PiS konání co nejdříve. Původně byly volby hlavy státu vypsané na 10. května, ale kvůli šíření koronaviru se nekonaly. Vláda přes odpor opozice neuspěla se svou snahou prosadit zákon o výhradně korespondenčním hlasování. Volby nyní nestihne uspořádat ani do konce května.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Hongkong kvůli vměšování Číny nezasluhuje zvláštní status, řekl americký ministr zahraničí

Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené státy nadále opodstatněné udržovat s ním zvláštní vztahy oproti zbytku pevninské Číny. V reakci na současné snahy Pekingu o prosazení nové bezpečnostní legislativy v poloautonomní provincii to ve středu v Kongresu uvedl americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Rozhodnutí o změně zvláštního statusu, který USA Hongkongu přiznávají, nyní náleží prezidentovi Donaldu Trumpovi, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy