reklama
 
 

Video: Skokany čeká vrchol MS. Češi myslí vysoko

26. 2. 2009 13:00
Kvalifikace na velkém můstku je na programu ve čtvrtek

Liberec - České skokany na lyžích čeká v pátek vrchol sezony. Individuální závod na ještědském velkém můstku HS 134 slibuje velkolepou podívanou, ve které se nechtějí ztratit ani domácí závodníci.

Největší naděje na úspěch představuje pro české fanoušky teprve devatenáctiletý Roman Koudelka.

Ten se už na malém můstku blýskl devátým místem, spokojený ovšem nebyl. "Takový výsledek neberu," smutnil Koudelka, kterého do první desítky katapultovaly dva výpadky závodníků bojujících o medaile.

Čtěte více:
Koudelkovi bylo deváté místo málo. Sní i o medaili
Olli zkolaboval, zlato bere Loitzl. Koudelka devátý

Koudelka si vyčítal hlavně první skok, ve kterém prý vinou špatného odrazu ztratil pět metrů. "A přitom jsem měl konečně štěstí na podmínky," sypal si popel na hlavu.

Kdyby mu první skok vyšel podle představ, neměl by problémy umístit se v první šestce, od medaile by ho dělilo maximálně pár bodíků.

Koudelka by chtěl medaili

I proto věří, že na svém stále oblíbenějším velkém můstku by mohl sahat ještě po lepším umístění. "Medaili bych moc chtěl, ale uvidíme," nechtěl specifikovat své cíle.

To nejzkušenější český závodník Jakub Janda měl po prvním závodě hodně námětů k přemýšlení. Vůbec totiž nepostoupil do druhého kola, v pátek tak bude mít co napravovat.

Solidním výkonem se v sobotu naopak prezentoval Lukáš Hlava, který byl po prvním kole stejně jako Koudelka třináctý. Druhý skok se mu ovšem už tolik nevyvedl a nakonec skončil dvacátý.

Čtěte více:
Krásní blázni z Norska nadchli MS. Všem fandí stejně
Druhý lístek za korunu. Neumannová láká na rekord

Skokany čeká ve čtvrtek v podvečer kvalifikace, podmínky ale zatím opět nejsou vůbec ideální. Dopolední skokanská část týmového závodu sdruženářů se totiž odehrála za silného sněžení a sílícího větru.

Samotný závod na velkém můstku, na který se očekává návštěva dvanácti tisíc fanoušků, by měl v pátek začít v 16 hodin.

autoři: Ondřej Roubínek, rou | 26. 2. 2009 13:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama