VIDEO Skandál! Němci pustili v polovině boxu starý film!

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
28. 10. 2013 16:46
Těžko vysvětlitelné selhání předvedla v noci na neděli německá veřejnoprávní televize ARD.
Nepochopitelné ukončení boxerského zápasu Hopkins-Murat | Video:

Berlín – Těžko vysvětlitelné selhání předvedla v noci na neděli německá veřejnoprávní televize ARD. Přesně v polovině boxerského duelu o titul mistra světa IBF v polotěžké váze mezi Bernardem Hopkinsem a Karem Muratem totiž náhle skončilo živé vysílání ze zámoří a televize pustila další plánovaný pořad – film z roku 1976 „Cannonball“ s Davidem Carradinem v hlavní roli...

Možná za to mohla změna času z letního na zimní a posun o hodinu zpět, se kterým v původním plánu ARD nepočítalo, možná čistě systémová chyba. Tak, či onak, jedna ze dvou veřejnoprávních televizí u našich západních sousedů se dostala pod obrovskou palbu kritiky.

Celá týdenní práce přišla vniveč

Více jak týdenní promo ke galavečeru v Atlantic City v New Yorku, jehož vrcholem byl souboj legendy Bernarda Hopkinse s německý bijcem stáje Saurland Event (ta má právě s ARD exkluzivní smlouvu na vysílání zápasů svých boxerů) Karem Muratem, zhatila obrovská a těžko pochopitelná chyba.

Přesně ve 4:09 hodin ráno, v okamžiku, kdy skočilo šesté kolo bitvy v té době vyrovnané bitvy o titul mistra světa, skončil přímý přenos a začal plánovaný další pořad – 37 let starý film se slavným hercem, který před 4 lety spáchal sebevraždu. „Omlouváme se našim divákům, jedná se o chybu v interní komunikaci,“ napsala stanice v tiskovém prohlášení.

Své diváky, kteří jí stejně jako v Češi u nás České televize platí ze zákona dané poplatky, tím ale jen ještě více naštvala. Kde kdo by totiž pochopil, kdyby se podobná chyba stala, ale za pár vteřin došlo k nápravě, jenže ne. Dle všeho jednoduše v tu dobu v sídle stanice selhala jakákoliv režisérská a editorská kontrola vysílání.

Komentátoři v Americe mluvili jen sami pro sebe

Jelikož se nejednalo o klasický výpadek proudu, ale skutečné plánované další vysílání, jak dokazuje naše video, stanice neuspěla ani s úvodním prohlášením o přerušení programu. Dle všeho tak komentátoři v Americe zápas dokomentovali čistě sami pro sebe, zatímco více jak dva miliony Němců u televizních obrazovek mohli nadávat u filmu plného honiček po amerických silnicích.

„Není to poprvé, platíme vám poplatky a vy s námi takto vymetete?“ ptal se ve stovkách komentářů na facebooku i jiných sociálních sítích jeden zdiváků největší veřejnoprávní televizní stanice na západ od našich hranic. Někteří další použili místo slova „vymetete“ daleko barvitější výrazy.

Naštvaný byl i kouč Murata, který zůstal v Evropě

„Vyjeba.. jste s 80 miliony Němců, je na čase s tím něco udělat,“ napsal jeden z těch více naštvaných fanoušků, mezi které patřil mimo jiné i Ulli Wegner, kouč Murata. Ten totiž zůstal v Německu, jelikož měl pár hodin před zápasem ve státech povinnosti s dalším svým svěřencem – Arthurem Abrahamem, a duel sledoval právě prostřednictvím přenosu ARD.

Někteří svojí frustraci ventilovali sarkasmem. „Celou noc až do 4:00 hodin čekám na film s Carradinem a kvůli nějakému boxu začne až ve 4:09 hodin? Taková drzost, devět minut zpoždění,“ napsal jeden z nich. Do smíchu jemu, dalším diváků i vedení stanice ARD ale rozhodně nebylo.

Televizi hrozí problémy i od pořadatelů

Její zástupci po několika hodinách reakcí na komentáře pod jejich rostoucím počtem na tuto snahu rezignovalo a obrnilo se mlčením vůči okolnímu světu. V Německu ale nyní diváci i média netrpělivě očekávají další vývoj, jelikož je velice pravděpodobné, že za toto velké selhání budou padat hlavy.

Navíc ještě ARD hrozí sakce i od pořadatelů galavečera, jelikož často podobné smlouvy obsahují i body o tom, co všechno musíte odvysílat a stanici Showtime a Golden Boy Promotions tímto téměř 40 minutovým selháním vznikla pochopitelně určitá ztráta vůči evropským fanouškům, jelikož na starém kontinentu měla ARD na tento galavečer exkluzivitu.

Jak napsal jeden německý deník: Karo Murat sice nakonec s Bernardem Hopkinsem prohrál drtivě na body, daleko těžší knockout zasadila všem ARD...

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

Další zprávy