VIDEO Ruské atletky se líbaly na podporu homosexuálů

Ruské atletky na MS v Moskvě podpořily polibkem boj za rovnoprávnost homosexuálů.
VIDEO Taťána Firovová a Ksenia Ryzhová se líbají na pódiu během atletického MS v Moskvě. | Video: Sport

Moskva - Ruská vláda sice není vztahům homosexuálních občanů příliš nakloněna, nicméně alespoň některé atletky to vidí jinak. Kseina Ryzhovová a Taťána Firovová se totiž během víkendového prorgamu MS v atletice při udílení medailí za vítězství ve štafetě na 4x400 metrů na stupních vítězů políbily přímo na ústa.

Zdali to bylo jen gesto na podporu hnutí za rovnoprávnost homosexuálů, nebo šlo zkrátka o výraz vzájmené lásky zatím není známo. Tak či tak ale šlo alespoň dle dikce ruského práva o zakázaný "veřejný projev homosexuality."

Obě Rusky tak navázaly na gesto švédských atletek, které si jako symbol podpory boje za práva homosexuálů namalovaly nehty duhovými barvami.

Před několika dny naopak poněkud homofobní vztah ruského státu k homosexuálům s povděkem kvitovala výškařka Jelena Isinbajevová, která se ale později snažila vysvětlit, že šlo o nedorozumění, když říkala, že "je normální, když jsou kluci s holkami a holky s kluky."

 

Právě se děje

před 5 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy