VIDEO Ruskou tenistku vyhodili z turnaje. Skolila rozhodčího

2. 8. 2013 10:24
Olga Pučkovová na trunaji ve Washingtonu ve frustraci trefila rozhodčí do kolene. Za svůj čin byla vyloučena
Olga Pučkovová byla diskvalifikována z turnaje ve Washingtonu za to, že po zkaženém úderu sestřelila čárového rozhodčího (čas 14:35). | Video: youtube.com

Washington - Ruská tenistka Olga Pučkovová byla diskvalifikována ze svého duelu druhého kola turnaje ve Washingtonu za to, že trefila míčkem do kolena čárového rozhodčího. Nic jí nepomohl ani fakt, že balonek v utkání s Argentinkou Paulou Ormaecheaovou odpálila ve vzteku po ztraceném bodu směrem k sudímu s největší pravděpodobně neúmyslně.

Rozhodčí čtvrteční zápas předčasně ukončila za stavu 3:6, 6:3, 4:1 pro Argentinku. Pučkovová se následně v tiskovém prohlášení omluvila a trvala na tom, že rozhodčího trefila neúmyslně. "Vůbec jsem nekoukala, kam ten míček letí," uvedla 88. hráčka světa.

Poté, co k incidentu došlo, zavolala umpirová sudí supervizorku turnaje Melanii Tabbovou, jež po rozhovoru s Pučkovou, postiženým sudím a jeho kolegy rozhodla o diskvalifikaci. "Stoprocentně jí věřím, že nechtěla rozhodčího trefit. Ani se nedívala jeho směrem. Prostě ve frustraci po prohraném bodu odpálila míček," uvedla Tabbová, ovšem dodala, že neúmyslné chování tenistku neomlouvá.

"Nezáleží pouze na úmyslu. Jde o důsledek jejího chování. A ona trefila sudího, jenž má na koleně podlitinu, protože to schytal hodně tvrdě. Určitě to nechtěla, ale stalo se," dodala zástupkyně WTA.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Válek odvolal bývalého ministra zdravotnictví Arenbergera z funkce ředitele vinohradské nemocnice. Arenberger předtím oznámil, že sám rezignoval

před 24 minutami

Česká pošta zruší 669 pracovních míst, chce ušetřit půl miliardy ročně

Česká pošta zruší od letošního května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických. Státní podnik si od toho slibuje úsporu 500 milionů korun ročně. Restrukturalizace administrativních pozic a rušení jejich agend je podle vedení pošty dalším krokem k optimalizaci nákladů. Dnes o tom informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík. Česká pošta zaměstnává celkem 27 000 pracovníků.

Rušení míst se týká úřednické, administrativní, centrálně řízené části firmy. "Pošťáků, tedy modrých límečku, se tak propouštění netýká. Lidi do provozu naopak nabíráme," uvedl generální ředitel pošty Roman Knap.

V posledních letech pošta hospodaří se ztrátou. Za rok 2021 počítá se ztrátou okolo 800 milionů Kč, což je však zhruba o půl miliardy korun nižší propad než v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Při náletech v Jemenu podle nevládní organizace zahynulo přes 60 lidí

Při náletech v Jemenu v pátek přišlo život více než 60 dospělých a tři děti. S odkazem na humanitární organizaci Save the Children o tom informovala agentura Reuters. Svědci na místě předtím agentuře sdělili, že několik lidí, včetně afrických migrantů, přišlo o život při náletu v provincii Saada. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) mezitím informoval, že si nálet na věznici, kterou kontrolují šíitští povstalci, vyžádal sto mrtvých nebo zraněných. V kolika případech šlo o oběti na životech, není ale z prohlášení jasné.

Koalice vedená Saúdskou Arábií v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům začátkem tohoto týdne po útocích na Spojené arabské emiráty. Při jednom z náletů bylo podle agentury Reuters zasaženo záchytné centrum v severojemenské provincii Saada. Zatím však není jasné, kolik lidí přišlo o život. Podle Reuters jsou mezi oběťmi i afričtí migranti. Záchranáři vytahovali těla z trosek ještě kolem poledne místního času.

Organizace Save the Children uvedla, že si nálety v Jemenu vyžádaly životy více než 60 dospělých a tří dětí. Další podrobnosti nesdělila. MVČK uvedl, že 100 lidí přišlo o život, nebo bylo zraněno při náletu na věznici, kterou v provincii Saada spravují povstalci. Podle MVČK nálet provedla koalice vedená Saúdskou Arábií a lze očekávat, že se bilance obětí bude zvyšovat, jelikož záchranné práce na místě pokračují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy