VIDEO Překvapení ve Finsku. Ahonen se vrátil jako předskokan

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
14. 2. 2013 8:15
Janne Ahonen se na jednom z finských závodů představil jako předskokan.
Janne Ahonen působil při závodu v Lahti coby předskokan | Video: youtube.com

Praha - Velké překvapení čekalo o uplynulém víkendu na fanoušky, kteří se v Lahti vydali na závod finského Veikkaus poháru.

Mezi muži, kteří se spustili s nájezdové věže místního můstku, byl i Janne Ahonen. 35letý veterán však nezávodil, ale představil se coby předskokan. Přesto předvedl velmi dobrý pokus.

Legendární Fin sice už dvakrát ukončil svou bohatou kariéru, v letech 2008 a 2011, nyní však chystá další návrat.

Vyplní si sen?

Stále totiž žije svým odvěkým snem o olympijském zlatu. Kromě titulu z mistrovství světa v letech mu právě už jen vítězství z olympiády v jeho sbírce velkých triumfů chybí.

"Vážně tomu věřím a nezjistím to, pokud to nezkusím. Stoprocentně si věřím. Jsem naprosto fit," prohlásil Ahonen.

Muž s tradičně kamennou tváří získal na olympijských hrách zatím "pouze" dvě stříbra. Obě navíc v týmových soutěžích.

Kdyby se mu to za rok v Soči povedlo, byl by to jistě jeden z největších olympijských příběhů sportovní historie.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Rodina mrtvého převaděče v Libyi zabila ze msty 30 uprchlíků

Rodina mrtvého libyjského převaděče zabila ze msty 30 uprchlíků a dalších 11 zranila. Informovalo o tom ve čtvrtek ministerstvo vnitra libyjské vlády sídlící v Tripolisu.

Incident se stal v severolibyjském městě Mizda. Podle ministerstva uprchlíci třicetiletého převaděče zabili, ale jejich motiv není znám. Jeho příbuzní pak povraždili 26 běženců z Bangladéše a čtyři z Afriky. Jedenáct zraněných bylo převezeno do nemocnice v Zintánu. Ministerstvo hodlá viníky najít a soudně stíhat.

"Právě jsme se o té tragédii dověděli, snažíme se získat víc informací a poskytnout pomoc těm, kdo přežili," sdělila mluvčí Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) Safa Msehliová.

Po svržení libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 v zemi panuje chaos, země má dvě vlády, jednu v Tripolisu, druhou na východě země. Stala se výchozím bodem pro uprchlíky, kteří se chtějí dostat do Evropy. V Libyi jich tisíce uvázly a přežívají tam ve špatných podmínkách.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Renault propustí 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii

Francouzská automobilka Renault propustí na 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48 500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180 000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.

Renault se dostal do finančních problémů kvůli koronavirové krizi. Nyní čeká na dokončení plánované státní půjčky ve výši pěti miliard eur.

Společnost rozhodnutí o propouštění oznámila ve čtvrtek večer odborové organizaci. Záměrem je vyhnout se přímému propouštění. Počítá se s dobrovolnými odchody, vnitrofiremními přesuny a s rekvalifikacemi, uvádějí zdroje AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy