VIDEO Šílené! Poláci na volejbal zaplnili fotbalový stadion

Tomáš  Kubánek youtube.com, Tomáš Kubánek
1. 9. 2014 8:31
Úvodní zápas volejbalového MS mužů mezi Polskem a Srbskem sledovalo na fotbalovém stadionu ve Varšavě téměř 62 tisíc lidí.
Podívejte se, jaká panovala ve Varšavě atmosféra při polské hymně | Video: youtube.com

Praha - Už o této megalomanské akci snili několik let. A poslední srpnovou sobotu se jí dočkali. Poláci dokázali, že je volejbal u nich velkým fenoménem, a uspořádali zápas na zaplněném fotbalovém stadionu.

Pro uskutečnění netradičního záměru si vybrali Národní stadion ve Varšavě a zahajování duel mistrovství světa se Srbskem. Vstupenky byly vyprodány za 100 minut. A hnáni 62 tisíci fanoušky pod zataženou střechou domácí volejbalisté Srby smetli 3:0 na sety.

"Dnes jsem slyšel toho nejkrásnějšího Mazurka Dąbrowskiego (polská hymna - pozn. autora) v životě," rozplýval se po utkání domácí matador Michał Winiarski.

Poláci tak překonali rekord šampionátů z Moskvy z roku 1952, kdy zápas na otevřeném hřišti vidělo 50 tisíc lidí.

Ten absolutní však stále drží Brazilci. ´Kanárci´ roce 1983 sehráli bitvu se Sovětským svazem na stadionu Maracaná, kam tehdy přišlo těžko uvěřitelných 90 tisíc diváků.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 7 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy