VIDEO Šílené! Poláci na volejbal zaplnili fotbalový stadion

Tomáš  Kubánek youtube.com, Tomáš Kubánek
1. 9. 2014 8:31
Úvodní zápas volejbalového MS mužů mezi Polskem a Srbskem sledovalo na fotbalovém stadionu ve Varšavě téměř 62 tisíc lidí.
Podívejte se, jaká panovala ve Varšavě atmosféra při polské hymně | Video: youtube.com

Praha - Už o této megalomanské akci snili několik let. A poslední srpnovou sobotu se jí dočkali. Poláci dokázali, že je volejbal u nich velkým fenoménem, a uspořádali zápas na zaplněném fotbalovém stadionu.

Pro uskutečnění netradičního záměru si vybrali Národní stadion ve Varšavě a zahajování duel mistrovství světa se Srbskem. Vstupenky byly vyprodány za 100 minut. A hnáni 62 tisíci fanoušky pod zataženou střechou domácí volejbalisté Srby smetli 3:0 na sety.

"Dnes jsem slyšel toho nejkrásnějšího Mazurka Dąbrowskiego (polská hymna - pozn. autora) v životě," rozplýval se po utkání domácí matador Michał Winiarski.

Poláci tak překonali rekord šampionátů z Moskvy z roku 1952, kdy zápas na otevřeném hřišti vidělo 50 tisíc lidí.

Ten absolutní však stále drží Brazilci. ´Kanárci´ roce 1983 sehráli bitvu se Sovětským svazem na stadionu Maracaná, kam tehdy přišlo těžko uvěřitelných 90 tisíc diváků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy