VIDEO Nibaliho výtah. Ital na Vueltě podváděl a končí

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 24. 8. 2015 13:18
Ostudou a diskvalifikací skončila letošní Vuelta pro italského cyklistu Vincenza Nibaliho.
Video: Nibali a Astana podvádějí na Vueltě 2015 | Video: www.youtube.com

Praha - Ostudou a diskvalifikací skončila letošní Vuelta pro italského cyklistu Vincenza Nibaliho. Vítěz všech tří Grand Tours a šampion z Vuelty 2010 byl vyřazen ze závodu poté, co televizní záznamy ukázaly, že se příliš dlouho držel týmového vozidla Astany, jež ho zvýšenou rychlostí odvezlo od jeho kolegů ve skupině.

Nibali se totiž jako jeden z mnoha zapletl do hromadného pádu, který zhruba 30 km před cílem rozdělil peloton, a snažil se dotáhnout zpět. To se mu sice i díky nedovolené pomoci auta podařilo, ale v závěrečném stoupání nabral půldruhaminutovou ztrátu a byl klasifikován na 31. místě.

Několik hodin po skončení etapy byl ze závodu vyřazen, stejně jako sportovní ředitel Astany Alexandre Shefer. "Ten film to ukazuje velmi jasně. Nibali se držel vozu 100 metrů. Bylo to hodně těžké rozhodnutí, ale jiný trest pro jezdce následovat nemohl," uvedl šéf rozhodčích Bruno Valčič.

Sám Nibali se v pondělí odpoledne za celý incident na Facebooku omluvil. "Veřejně se všem omlouvám za to, co se stalo na Vueltě. Omlouvám se každému, koho jsem pobouřil a kdo se za mne styděl," uvedl Nibali na facebooku. "Byla to chyba, za kterou jsem draze zaplatil," dodal.


Zdroj: http://www.denik.cz/ostatni_sport/quintana-i-froome-o-sobe-dali-vedet-uz-ve-druhe-etape-vuelty-lidrem-chaves-20150823.html

 

Právě se děje

Další zprávy