Video: Neskutečný rekord. Britský gymnasta předvedl nejdelší salto vzad v historii

Sport Sport
23. 11. 2018 11:20
Ashley Watson se zapsal mezi světové rekordmany. Předvedl salto vzad mezi dvěma hrazdami, které stály rekordně daleko od sebe.
Brit předvedl neskutečné salto | Video: Ashley Watson

Šestadvacetiletý Watson byl od svých patnácti let členem reprezentačního týmu britských gymnastů, je národním šampionem a soutěžil na mistrovství Evropy i světových soutěžích. Skutečně světového věhlasu ale dosáhl až nyní.

Hrazdy si nechal postavit 5,87 metru daleko, což je rekordní vzdálenost. Vyšel mu až šestý pokus, ale protože nebyl spokojený s čistotou dopadu, rozhodl se svůj kousek předvést znovu.

"Bylo to úžasný. Neuvědomoval jsem si, že jsem to dokázal, dokud jsem se netočil kolem druhé hrazdy," citovala Watsona BBC po oficiálním zapsání do Guinessovy knihy rekordů.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy