VIDEO Na Joshuu si po víkendu troufá Haye i obrovský fotbalista

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
16. 12. 2015 6:01
Britský obr Anthony Joshua se po víkendovém triumfu nad svým amatérským přízrakem Dillianem Whytem opět o krok přiblížil potenciálnímu kralování boxerské těžké váze.
Sestřih zápasu Joshua vs. Whyte | Video:

Londýn - Je boxerským králem těžké váhy ve Velké Británii, Commonwealthu a také drží pás Mezinárodního šampiona federace WBC. Brit Anthony Joshua je po víkendovém vítězném zúčtování se svým přemožitelem z amatérského ringu Dillianem Whytem doslova na roztrhání. A kromě seriózních boxerských nabídek dostává i ty méně seriózní.

Dereck Chisora, David Haye, Tyson Fury, Deontay Wilder, odveta s Dillianem Whytem a … Adebayo Akinfenwa! To jsou jména, která jsou nyní nejvíce skloňována s nejbližší zápasovou budoucností největšího talentu těžké váhy současnosti.

Na Joshuu si troufá fotbalista

Kdo že je posledně jmenovaný? Třiatřicetiletý fotbalista AFC Wimbledon, který hraje čtvrtou nejvyšší anglickou soutěž – League Two. Ten vyzval už potřetí Joshuu na souboj. Tentokrát po jeho víkendovém vítězném souboji s Dillianem Whytem, který nadchl a bavil fanoušky po celém světě. Oba totiž předvedli parádní, sedmikolovou otevřenou bitvu, jež nabídla de facto všechno.

"Tohle je vzkaz pro tebe, Anthony Joshuu. Vyzývám tě na souboj. Pošlu tě k zemi během deseti sekund," tvrdí mimo jiné ve svém vzkazu Akinfenwa, který měří 180 centimetrů, údajně váží 101 kilogramů a v benchpressu vytlačí 200 kg.

Útočník, který se proslavil i svojí pohárovou trefou do sítě Liverpoolu (tomu od dětství fandí) a provozuje vlastní oděvní značku "Beast" (Bestie, což je jeho přezdívka), se ale nejspíše vytouženého souboje nedočká. Před olympijským šampionem z Londýna totiž stojí jiné výzvy.

Ozval se také Haye

"Anthony Joshua odpověděl na všechny kritiky svým výkonem světové třídy. Ještě jedna výzva (Chisora) a je připravený na velkou letní párty," napsal na svůj Twitterový účet David Haye, který se vrací mezi šestnáct provazů duelem s Australanem Markem de Morim 16. ledna na stejném místě, kde si Joshua poradil s Whytem.

Že mluví o vzájemném letním duelu, není třeba dodávat. "Problém s těžkou vahou je ten, že propast mezi elitní desítkou a dalšími bijci je obrovská. A to v sobě skrývá velké nebezpečí. Ale viděl jsem dnes večer Joshuu z první řady. Chytil tvrdý úder na bradu, zavrávoral, dostal se z toho, ukázal bojovnost, srdce i fyzickou připravenost, které potřebujete na světovou úroveň. Nechci mu vybírat dalšího soupeře, ale ano, Haye by byl zajímavý," dodal Paul Malignaggi.

Ten stejně jako Haye spolukomentoval souboj Joshuy s Whytem, když si ještě předtím střihl sám duel s Italem Antoniem Moscatiellem o titul šampiona Evropské unie ve velterové váze, který vyhrál 3:0 na body po dvanácti kolech.

Manažer uvažuje o Chisorovi

Ale zpět k bijci s přezdívkou "AJ". Ten už má naplánovaný duel na 9. dubna do londýnské O2 areny. A dle všeho není Haye daleko od pravdy, když zmínil jméno svého bývalého soupeře. Dereck Chisora se po porážce od Tysona Furyho vrátil do ringu dvěma výhrami během jednoho týdne už coby člen německé stáje Sauerland Event.

"Dereck je podporován Kallem Sauerlandem, se kterým se moc dobře znám. V sobotu boxoval na mém galavečeru, je to zajímavé jméno s ohledem na hájení britského titulu či pásu Commonwealthu. Pro příští duel dostane Anthony skutečně kvalitního soupeře. Nemusíme se dívat jen na ostrovy, jsme v pozici, kdy můžeme reálně uvažovat o útoku na nyní volný titul mistra světa IBF,“ řekl Eddie Hearn, promotér Joshuy.

Ten sám by nebyl proti odvetě s Whytem, která by pro něj znamenala jejich třetí vzájemný souboj. "Dillian mi dal to, co dosud nikdo. Pořádnou zkoušku, sedm tvrdých kol. Za sebe říkám, že nemám s odvetou problém. Naopak," řekl vítěz, který byl přitom stejně jako soupeř blízko rychlému konci souboje.

Duel nabídl úplně všechno

Na konci prvního kola jej totiž Whyte trefil těsně po gongu tvrdým úderem a ten mu oplatil stejnou mincí dříve, než mezi ně vletěl ringový . To bijec přezdívaný "Villain" neunesl a nejdříve vletěl do Joshuy a následně dvakrát strčil do zad Howarda Johna Fostera. Dle litery pravidel měl být diskvalifikován, rozhodčí ale vše vyřešil jen důraznou domluvou na startu druhého dějství.

"Myslím, že jsem ukázal výkon, který patří mezi špičku těžké váhy. Ukázal jsem, že do ní patřím, a nyní se mohu měřit s kýmkoliv. Budu na sobě dál pracovat a vrátím se ještě lepší a silnější," vzkázal nejen sobotnímu přemožiteli Whyte, který v oficiálním zápase prohrál teprve podruhé v kariéře.

Dle všeho se tak mají fanoušci boxu a těžké váhy i nadále nač těšit. Na Tysona Furyho a Deontaye Wildera si sice sám Joshua zatím netroufá, další nabídka jmen potenciálních soupeřů je ale více než zajímavá.

Skromnost nadevše?

"Udělal jsem hodně chyb. Nejde o to, že bych na ně neměl. Je třeba si uvědomit, že jsem mezi profíky teprve dva roky, Fury a další na svoji šanci čekají třeba osm deset let. Mám všechno, abych se s nimi mohl měřit, ale chybí to hlavní: zkušenost! Nespěchejme, ještě je hodně věcí, které musím zlepšit. Kdyby ne, byl bych už mistrem světa a vy byste neměli o čem psát," dodal Joshua.

Mimochodem, ještě jedno zajímavé měření sil se zde nabízí. To, které by naplnilo tužby o jeho bitvě se jménem Fury. Současný král těžké váhy má jednadvacetiletého bratrance a tréninkového parťáka jménem Hughie, který už porazil 18 profesionálních soupeřů, a v létě o něm dokonce uvažoval coby svém soupeři i americký šampion WBC Deontay Wilder.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy