VIDEO Na Hirschera málem spadl dron. Je to drzost, říká

Sport Sport
Aktualizováno 23. 12. 2015 10:26
Ve večerním závodu v Madonně di Campiglio slalomu alpských lyžařů měl Marcel Hirscher velké štěstí, málem na něho spadla kamera s dronem.
Video: youtube.com

Madonna di Campiglio - To byla klika. Marcel Hirscher jen o pár desetin vteřiny unikl nehodě. V druhém kole nočního alpského slalomu na něho málem spadl dron, který nesl kameru. Stroj se naštěstí zřítil těsně za Rakušanem.

"Trochu jsem to vnímal. Je to naprostá drzost. Člověk nesmí myslet na to, co se mohlo stát," řekl po závodě celkový vítěz Světového poháru z minulých čtyř sezon. který se v závodě nakonec musel spokojit se druhým místem.

Mezinárodní lyžařská federace FIS už slíbila důkladné vyšetření pádu dronu. Společnost Infront, která má vysílací práva na Světový pohár, už se Hirscherovi a FIS za incident omluvila. "Bude provedena technická analýza a co nejdříve poskytneme další informace," uvedla společnost v prohlášení.

Zatímco v Rakousku, Německu či Švýcarsku drony při závodech nad lidmi létat nesmějí, v Itálii je to povoleno. Podle závodního ředitele FIS Markuse Waldnera souhlasili pořadatelé s tím, že dron se bude pohybovat v koridoru u trati. "Ale létal pořád dál. Určitě to bude mít následky. Těsně jsme unikli katastrofě," řekl Waldner bezprostředně po závodě.

Šéf organizačního výboru Lorenzo Conci uvedl, že pořadatelé na nehodě nenesou vinu. "Neměli jsme na to žádný vliv. Za drony nese zodpovědnost majitel vysílacích práv Infront," řekl Conci. "Jsem v šoku, měli jsme velké, opravdu velké štěstí. Omluvil jsem se Marcelu Hirscherovi i předsedovi rakouského svazu," prohlásil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy