reklama
 
 

Video: Na střelnici se zřítil sloup osvětlení. Závody se ruší a Soukalová má další glóbus

Aktualizováno 20. 3. 2016 13:42
Vítr o rychlosti skoro 60 km/h strhl v dějišti sloup osvětlení na střelnici. Trať byla poseta polámanými větvemi a bylo nebezpečné po ní běhat. Závod byl tak bez náhrady zrušen, Gabriela Soukalová tak získala čtvrtý křišťálový glóbus v sezoně.

Chanty Mansijsk (Rusko) - Biatlonistka Gabriela Soukalová získala čtvrtý křišťálový glóbus v sezoně. Vládkyně celkového pořadí Světového poháru a vítězka disciplín sprint a stíhačka je rovněž nejlepší v hodnocení závodů s hromadným startem. A to poté, co se dnešní závěrečné klání ve finále sezony v ruském Chanty Mansijsku neuskutečnilo kvůli silnému větru.

Biatlonistky měly vyrazit na trať v 10:20 SEČ. Rozhodčí závod nejdříve přesunuli na 14:45, ale následně zrušili. Soukalová tak vyhrála pořadí disciplíny s náskokem pěti bodů na Francouzku Marii Dorinovou-Habertovou.

"Mrzí mě, že jsem se nemohla rozloučit se sezonou s ostatními prostřednictvím posledního závodu," řekla Soukalová českým novinářům v Rusku. "Je to trochu škoda, těšila jsem se, že to bude vtipná střelba v tom vichru, co tady je. Říkala jsem si, že se mi ještě nepoštěstilo jet dvacet trestných kol za jeden závod, tak že to dneska zažiju. A ono se mi to nepodaří ani teď," vtipkovala.

Vítr o rychlosti skoro 60 km/h strhl v dějišti i sloup osvětlení na střelnici. Trať byla poseta polámanými větvemi a bylo nebezpečné po ní běhat. "Mohlo by tam na někoho něco spadnout," vysvětlil trenér žen Zdeněk Vítek v České televizi. "Vítr ještě zesiloval a na střelnici by závod nemohl být regulérní," doplnil Vítek.

"Tak tenhle stožár tlak z posledních závodů letošní sezóny prostě neustál. Fičák se prohání venku celý den, závody jsou zrušeny a my můžeme začít balit," napsal na svém Facebooku Michal Šlesingr.

Ocenění za celkový triumf ve Světovém poháru i za závody s hromadným startem Soukalová převezme na narychlo uspořádaném večerním programu.

Českému publiku se biatlonisté předvedou ve středu v rámci autogramiády a exhibičního klání v Jablonci nad Nisou.

autoři: Sport, ČTK | 20. 3. 2016 11:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama