VIDEO Legendární Američan Jones Jr. si v ringu po brutálním KO pospal

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
13. 12. 2015 17:04
Legendární Američan Roy Jones Jr. padl v ruské metropoli po brutálním knockoutu od Brita Enza Maccarinelliho a nejspíše tak definitivně skončil jeho sen o zisku titulu v křížové váze.
Závěr zápasu Enza Maccarinelli vs Roy Jones Jr. | Video:

Moskva – Americká boxerská legenda s ruským pasem Roy Jones Jr. svoji misi za titulem mistra světa v křížové váze nezvládla de facto už v jejím úvodu. V Moskvě totiž bývalý nejlepší boxer napříč vahami nestačil na Brita Enza Maccarinelliho.

Byl to smutný pohled. Kdysi nepolapitelná střední, super střední, polotěžká a také těžká váha právě padala k zemi bez známek "života" a bylo jasné, že její sen končí. Sen o tom, zkompletovat tituly v pěti po sobě jdoucích vahách. Jenže pětatřicetiletý Maccarinelli je sice už také nejspíše za svým zenitem, stále je to ale bývalý světový šampion a ne žádná "plácačka" a lá Eric Watkins či Paul Vasquez.

Jones provokoval, ale předčasně

Už od druhého dějství bylo zřejmé, že Jones bude mít velké problémy. Sice po tom prvním, kdy jej soupeř poprvé čistě zasáhl ze své dlouhé zadní ruky, provokativně zatančil, byla to z jeho strany ale spíše labutí píseň.

Stále více a více se totiž dostával šestačtyřicetiletý Američan do těžké defenzivy, kdy zády leštil provazy a ve dvojitém krytu se bránil aktivitě soupeře. Ten jakmile zjistil, že mu od budoucího člena Mezinárodní boxerské síně slávy nehrozí velké nebezpečí, zvyšoval postupně obrátky, aby nakonec poslal po delší kombinaci Jonese poprvé na podlahu ringu.

Ten se sice dokázal zvednout na nohy, ale jen pro to, aby si došel pro definitivní uspávačku. Bude zajímavé nyní sledovat, zda neochladne jeho přátelství s manažerem Vladimirem Chrjunovem i jeho jmenovcem Putinem. Přestože odbornou veřejnost tento výsledek příliš nepřekvapí, v Rusku s ním nejspíše přece jen nepočítali. Respektive si jej nepřipouštěli.

Neměl by Jones skončit?

"Nekončím, nikdy jsem to netvrdil," dementoval těsně před zápasem svá slova z první tiskové konference Jones. "Uvidím, jak se budu cítit. Pokud vyhraji, ale nebude to ono, tak budu o konci uvažovat. Zatím se ale cítím skvěle," přidal následně vysvětlení. S trochou sarkasmu zbývá dodat otázku: Jak se cítí nyní po těžkém KO?

Nezbývá než doufat, že jej nakládačka od Maccarinelliho, který rozhodně není nezničitelným soupeřem a který se navíc pohybuje převážnou část kariéry v polotěžké váze, nakonec paradoxně probudí natolik, aby pochopil, že titul mistra světa už pro něj visí příliš vysoko. A také to, že i když skončí, označení "legenda" mu už nikdo nevezme. Byla by škoda s ním i nadále hazardovat...

Dlužno dodat, že Jones nebyl jediný, kdo si v ringu VTB Arena pospal. Možná ještě tvrdší knockout schytal nečekaně obrozený Němec Konstatin Airich, který po sérii nevýrazných výsledků zle zatápěl ruskému obru Alexandru Ustinovovi. Jenže stačila chvilka nepozornosti v závěru pátého kola a bylo po senzaci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy