VIDEO Kotník do pravého úhlu! Děsivé zranění ukončilo zápas

ČTK ČTK, youtube.com
2. 8. 2014 10:09
Paul Geroge si přivodil ošklivé zranění při přípravě amerických basketbalistů na MS.
Podívejte se na situaci, při níž si Paul George přivodil hrozivě vyhlížející zlomeninu | Video: youtube.com

Las Vegas - Děsivé zranění nohy Paula George z Indiany otřáslo basketbalisty USA v přípravě na světový šampionát ve Španělsku.

Čtyřiadvacetiletý lídr týmu Pacers v exhibičním utkání reprezentačního výběru v Las Vegas při pokusu zblokovat střelu dopadl na konstrukci koše za koncovou čárou a zlomil si pravou nohu nad kotníkem. Po čtvrthodinovém ošetření byl odvezen do nemocnice, zbytek zápasu byl zrušen.

George se snažil na začátku čtvrté čtvrtiny zblokovat střelu Jamese Hardena, co následovalo poté, nechtěl nikdo z přítomných vidět. Hráči si schovávali obličej do ručníků, diváci do dlaní. Rodiče zraněného hráče z tribuny sešli dolů, aby během ošetření syna chlácholili. "Paul reagoval klidně, dovolil otci, aby se ho dotýkal a utěšoval ho," popsal trenér Američanů Mike Krzyzewski.

George o nedlouho později prostřednictvím sociální sítě poslal do světa vzkaz. "Díky za vaši lásku a podporu. Vrátím se zdravý a silnější než dříve," napsal. Diagnóza byla jasná - otevřená zlomenina lýtkové i holenní kosti. Basketbalista se ihned podrobil operaci.

Hvězdný tým USA se začal připravovat na obhajobu titulu v pondělí a kouč Krzyzewski měl dnes zúžit nominaci ze 20 hráčů na patnáct. "Všechno je v tuto chvíli druhořadé. Bylo by nevhodné mluvit o čemkoli jiném, když se stalo něco takového," prohlásil trenér.

Na MS bude postrádat řadu hráčů, o něž stál. Už dříve jeho pozvánku odmítli například Kevin Love, Russell Westbrook, Blake Griffin, LaMarcus Aldridge či Kawhi Leonard. Absence hlavních hvězd LeBrona Jamese, Carmela Anthonyho a Chrise Paula byla avizovaná s předstihem.

Čtyřnásobní mistři světa Američané se v základní skupině utkají s Tureckem, Novým Zélandem, Dominikánskou republikou, Finskem a Ukrajinou. Mistrovství světa basketbalistů začne ve Španělsku 30. srpna.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy