VIDEO Koš v poslední vteřině. Parker rozhodl o výhře Spurs

2. 11. 2012 8:25

New York - Koš, siréna a vítězství. Basketbalisté San Antonia porazili v NBA díky střele Tonyho Parkera v poslední sekundě Oklahomu 86:84.

Utkání mezi New Yorkem Knicks a Brooklynem Nets bylo odloženo kvůli následkům bouře Sandy na 26. listopadu.

San Antonio mělo po většinu zápasu mírný náskok, nicméně v závěrečné čtvrtině se o vedení týmy přetahovaly. V poslední minutě vedli Thunder o tři body, jenže konec zápasu patřil Parkerovi.

Francouzský rozehrávač nejprve vyrovnal 30 sekund před sirénou svou jedinou trojkou v zápase. Oklahoma při posledním útoku ztratila míč, a tak si domácí Spurs vzali oddechový čas. Po rozehrání míč doputoval k Parkerovi, který proměnil dalekou střelu za dva body současně se závěrečným klaksonem.

Parker: Rychle se blížil, musel jsem střílet

"Musel jsem se střelou spěchat, on se ke mně blížil strašně rychle," řekl Tony Parker k rozhodující střele, při níž proti němu běžel nejlepší blokující hráč minulé sezony Serge Ibaka.

Parker v utkání zaznamenal celkem 14 bodů a 11 asistencí, jeho spoluhráč Tim Duncan se dostal na 20 bodů. Oklahomu vedl Kevin Durant s 23 body a se stal po LeBronu Jamesovi druhým nejmladším hráčem, který v NBA překonal hranici 10.000 bodů.

Kevin Martin, jenž přišel z Houstonu jakou součást výměny za Jamese Hardena, se v dresu Thunder uvedl patnácti body.