Konečného konec. To byla kariéra nejlepšího českého boxera

Podívejte se na průřezovou galerii kariérou nejúspěšnějšího českého profesionálního boxera Lukáše Konečného
Český box v Konečném ztratil vůdce, krále, toho nejúspěšnějšího z úspěšných. Žádný jiný tuzemský bijec tolikrát neboxoval o evropské, či světové tituly, jako právě Konečný. I přes některá negativní slova a ohlasy na jeho rozlučku je nezpochybnitelné, že jeho čtrnáctileté kariéře se v tuzemsku prostě žádný jiný boxer ani nepřiblížil. Pojďme si ji nyní trošku připomenout...
21. PROSINCE 2002 – LUKÁŠ KONEČNÝ VS. KHOREN GEVOR II. - TKO 8. KOLO:

Na jedné straně bilance 12-0, na druhé 11-0. Do prvního vzájemného duelu, ke kterému došlo přesně tři měsíce před odvetou, vstupoval coby favorit Armén boxující pod německou vlajkou stáje Universum. Výsledek? Kvůli zranění po srážce hlavami se musel zápas dobodovávat a vyhrál jej jasně 3-0 Konečný. 

Odveta skončila o kolo později – tedy v rundě číslo 8 – a tentokrát již Konečný nedal nikomu možnost pochybovat o tom, že vyhrál – Gevora totiž knockoutoval a cesta za velkými zápasy byla otevřená. Mimochodem, porážky od Konečného byly pro tohoto bojovníka nejrychlejšími a nejtěžšími v jeho kariéře. Více práce s ním mělo i hvězdné trio Abraham, Sturm a Stieglitz.
10. ZÁŘÍ 2004 – LUKÁŠ KONEČNÝ VS. RUBEN VARON – porážka 1-2 na body o titul Evropské unie: První kontroverze v kariéře českého boxera. Ač papírový favorit, ač měl za zády německou formaci SES, musel vycestovat pro první duel o mezinárodní titul na půdu soupeře. A to byla chyba. Souboj, ve které měl slavit aktivnější český bijec, nakonec na body opanoval domácí Španěl Varon...
...Verdikty bodových? Dvakrát 95-94 pro domácího, jeden stejný výsledek pro českého boxera. Není třeba pochybovat o tom, jak by dopadl souboj na neutrální půdě, nebo pokud by byl Konečný domácím. Varon následně potvrdil své kvality i v zápasech se Zbikem a Macklinem, ti ale pokaždé slavili triumfy, druhý jmenovaný mimo jiné proto, že boxoval (stejně jako Zbik) doma.
Foto: Eduard Erben
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
24. 4. 2014 12:00
Podívejte se na průřezovou galerii kariérou nejúspěšnějšího českého profesionálního boxera Lukáše Konečného.

Podívejte se na průřezovou galerii kariérou nejúspěšnějšího českého profesionálního boxera Lukáše Konečného. Ten ji ukončil v sobotu v noci poté, co prohrál duel o titul mistra světa WBO ve střední váze s Peterem Quillinem.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Soud uzavřel korupční kauzu Vidkun, rozsudek vynese v červenci

Olomoucký krajský soud v pondělí po posledních závěrečných řečech uzavřel korupční kauzu Vidkun. Rozsudek soud vyhlásí 16. července, řekl soudce Martin Lýsek. Proces, ve kterém čelí obžalobě z korupčního jednání dva někdejší vysoce postavení policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), trval půldruhého roku. Podle žalobce se jejich vina postavená především na řadě hodin odposlechů prokázala, všichni obžalovaní naopak vinu popřeli a žádají zproštění.

Původně chtěl soud vyhlásit rozsudek na konci června, vzhledem k dlouhým závěrečným řečem nakonec zvolil termín 16. července, uvedl soudce. Bývalý hejtman Rozbořil se omluvil, nebude přítomen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy