VIDEO Komentátor Eurosportu ignoroval jízdu Strachové, příští závody glosovat nebude

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
19. 1. 2016 12:58
Komentátor české verze Eurosportu úplně ignoroval výkon Šárky Strachové ve Flachau a až v cíli diváky informoval o tom, že je Češka průběžně druhá. Televize se omluvila a komentátor Ondřej Krátoška nebude komentovat příští zastávku Světového poháru z Kitzbühlu.
Podívejte se na jízdu Šárky Strachové a komentář Eurosportu | Video: youtube.com

Praha - Tak to se nepovedlo. Česká slalomářka Šárka Strachová v pátečním závodě ve Flachau opět bojovala o stupně vítězů, komentátor české verze Eurosportu ale její výkon úplně ignoroval a až v cíli diváky informoval o tom, že je Češka průběžně druhá.

A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Hned po závodě se zvedla vlna nevole fanoušků a do televizní stanice a jejího moderátora se pustili i zástupci Českého svazu lyžařů.

"Jsme přesvědčeni, že se v podání pana Ondřeje nejednalo o momentální ztrátu koncentrace, nýbrž o naprosto záměrné a pro nás těžko pochopitelné ignorování výkonu české reprezentantky Šárky Strachové," stojí v ostrém vyjádření Svazu lyžařů ČR.

Televize se za celý incident, který si můžete prohlédnout na přiloženém videu, omluvila a hlasatel Ondřej Krátoška si neokomentuje příští zastávku Světového poháru z Kitzbühlu.

Místo Strachové řešil Vlhovou

Krátoška během celé jízdy Strachové vyprávěl o slovenské reprezentantce Petře Vlhové, která byla na průběžném prvním místě. Že právě odjela česká závodnice, se diváci dozvědí až v cíli, kdy komentátor suše poznamená, že je "Češka", nikoliv "Strachová", na druhém místě.

"Nechal se unést výkonem slovenské reprezentantky. Vysíláme totiž i pro slovenskou verzi Eurosportu. Samozřejmě je to ale chyba, kterou uznáváme my i samotný komentátor," řekl Aktuálně.cz vedoucí redakce českého Eurosportu Michal Šíma.

Krátoška je prý komentátorskou kapacitou ve sjezdovém lyžování, i přesto ho trest nemine. "Jde o člověka, který svým komentářem dělá jméno Svazu lyžařů už 15 let a Šárce Strachové od té doby, co závodí. Nemyslím si, že by se to mělo nějak opakovat. V redakci jsme si to rozebrali a Ondřeje jsme stáhli z vysílání Světového poháru z Kitzbühlu," dodal Šíma s tím, že celou věc řeší i s týmem Strachové.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Zemřel slavný televizní moderátor Larry King

Ve věku 87 let zemřel legendární americký moderátor Larry King, informovala televize CNN, na níž moderátor po desetiletí vedl svou talkshow Larry King Live, v níž zpovídal prezidentské kandidáty, celebrity, i hosty z každodenního života. King byl začátkem ledna hospitalizován s covidem-19.

Podle prohlášení mediální společnosti Ora Media zemřel King v sobotu ráno v nemocnici Cedars-Sinai v Los Angeles, kam byl podle CNN převezen na začátku roku kvůli těžkému průběhu covidu-19. Oznámení však příčinu Kingova úmrtí neuvádí.

CNN vysílala Kingův pořad Larry King Live po dobu 25 let, za něž moderátor natočil přes 6000 dílů. Pořad skončil v roce 2010, King se však o dva roky později vrátil na obrazovky na stanici Ora TV, kde třikrát týdně moderoval pořad Larry King Now.

Moderátor měl podle CNN cukrovku 2. typu a za svůj život čelil řadě zdravotních obtíží, včetně několika infarktů, kvůli nimž v roce 1987 podstoupil čtyřnásobný koronární bypass. V roce 2017 oznámil, že trpí rakovinou plic, kterou se mu však po operaci podařilo překonat.

Další zprávy