VIDEO Klaun Monfils bavil diváky. Pro míče skákal bez rakety

7. 8. 2014 12:29
Brzy osmadvacetiletý tenista, který bude v září jedním ze soupeřů českého týmu v semifinále Davis Cupu, v duelu s Djokovičem bavil zaplněný centrální dvorec svými úchvatnými artistickými kousky.
Podívejte se na cirkusové kousky, které v zápase 2. kola turnaje Masters v Torontu s Novakem Djokovičem předváděl francouzský tenista Gael Monfils. | Video: youtube.com

Toronto - Už v prvním kole zaujal diváky na Rogers Cupu v Torontu tím, že ve druhém setu zápasu s Radkem Štěpánkem prohrával 1:5 a 15:40, nakonec však odvrátil pět setbolů soupeře a postoupil dál.

Ve druhém kole turnaje kategorie Masters pak sice francouzský šoumen Gael Monfils nestačil po téměř tříhodinové bitvě v tie-breaku třetího setu na světovou i turnajovou jedničku Novaka Djokoviče, po zápase si však od diváků zasloužil větší aplaus než soupeř.

Brzy osmadvacetiletý tenista, který bude v září jedním ze soupeřů českého týmu v semifinále Davis Cupu, totiž v duelu s Djokovičem bavil zaplněný centrální dvorec svými úchvatnými artistickými kousky.

Novak: Jen na něj bych si koupil lístek

Monfils bojoval jako lev, na síti sebou házel jako Boris Becker, současný trenér Djokoviče, v nejlepších letech, míčky dobíhal i bez rakety, fanoušky pobavil i hlavičkou přes síť. K triumfu mu však nepomohlo ani vedení 3:1 ve třetím setu a po 160 minutách hry odešel poražen.

"Rvu se o každý míček. Možná někdy na kurtu vypadám líně a nesoustředěně, ale to je velký omyl. Makám po celý zápas," uvedl po zápase Monfils.

"Je asi jediným hráčem, na jehož zápas bych byl ochotný si koupit lístek. Byla to vážně velká zábava, takový zápas si člověk užije," vzdal hold svému soupeři o půl roku mladší Djokovič.