VIDEO Je to bestie! Nástupce Klička zničil hrdého skotského válečníka za 97 vteřin

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
13. 9. 2015 4:46
Boxerský talent těžké váhy Anthony Joshua vyhrál také svůj čtrnáctý profesionální duel před limitem, když za 97 sekund knockoutoval do té doby neporaženého Skota Garyho Cornishe.
Zápas Anthony Joshua vs. Gary Cornish | Video:

Londýn – Měl to být velký souboj tvrdého Angličana proti hrdému skotskému válečníkovi. Jenže nastupující boxerská hvězda těžké váhy Anthony Joshua udělala s dosud neporaženým Garym Cornishem hodně rychlý proces a po dvou počítáních ukončil ringový duel už v polovině prvního kola.

"Vidím svého svěřence, který nepotřebuje peníze, nemá přehnané ego, chce prostě jen vítězit, jak splaskne bublinu jménem Anthony Joshua," tvrdil před zápasem kouč Cornishe Tommy Gilmour. "Kluci, se kterými jsem spároval před rokem řekli, jak jsem zesílil a zlepšil se během té doby. Věřím, že jsem udělal dostatečný pokrok, abych mohl slavit," dodal jeho svěřenec.

Cornish vydržel jen něco přes půl kola

Výsledek? Už po zhruba půl minutě šel dosud neporažený skotský válečník (a to jak v profi-ringu, tak i v amatérech) poprvé k zemi, když si doslova naběhl na ostrou zadní svého protivníka. Z prvního downu se bijec, který obstál při sparinzích mimo jiné i s Mariuszem Wachem, se ještě dokázal dostat zpět na nohy.

Jenže po necelé minutě přišel další a po něm už roztančeného Cornishe nenechal pokračovat ringový rozhodčí. Sen 201 centimetrů vysokého obra o dobytí Londýna tak skončil vlastně ještě dříve, než se ten dokázal v O2 Aréně pořádně rozkoukat. O tři roky mladší a tři centimetry menší Joshua se dle svého zvyku uklonil fanouškům a poté už mohl převzít Mezinárodní pás WBC a poprvé také titul šampiona Commonwealthu.

"Nepospíchal jsem. On tam trefil několik tvrdých úderů, ale byl tvrdší. Moje údery musel cítit. Gary je solidní protivník, velký a silný. Měl to být dvanáctikolový souboj, já se nesnažil ukázat fanouškům vše už v prvním kole, ale nakonec to tak vyšlo. Žiji jednoduchý životní styl – trénuji a když dojde na boj, tak bojuji," prohlásil vítěz v ringu.

Ten si tak vylepšil svoji úchvatnou bilanci na 14 vítězství a 14 KO, dosud pouze dva boxeři s ní dokázali dojít alespoň do třetího kola, celkem strávil dosud v ringu necelých 25 dějství! Další by měl přidat 12. prosinci v očekávané a dlouho dopředu promované odvetě s Dillianem Whytem.

Nejprve srovnání účtů, pak Kličko?

Jeden ze tří přemožitelů amatérského vice-mistra světa a olympijského vítěze z Londýna 2012 na stejném galavečeru i přes roztržené obočí knockoutoval ve třetím kole nepříjemného, leč o dvacet kilo lehčího amerického veterána Briana Minta (41-10). Poté z první řady sledoval další demolici svého budoucího protivníka. K obvyklé slovní konfrontaci ale na rozdíl od čtvrteční tiskovky nedošlo.

"Teď se soustředím na 12. prosince. Jsem rád, že Dillian odvedl proti Mintovi svoji práci. Měli jsme se utkat už dnes, chtěl jsem to, ale on chtěl více času na přípravu. Nemám s tím problém. Je to fér. Amatérská porážka není relevantní. On vede 1-0. A tohle je moje šance na srovnání účtů. To je celé," řekl pouze k jejich střetnutí Joshua.

Pokud zvládne i tuto bitvu, přiblíží se tohle monstrum z Watfordu souboji o některý ze světových pásů – nejspíše ten WBC, který aktuálně drží další neporažený knockoutér – Američan Deontay Wilder. A to přesto, že manažer britské hvězdy Eddie Hearn si už věří i na samotného Vladimira Klička. "Je naším cílem. Do roka a do dne," pronesl už před sobotou. A svůj názor po dalším parádní výkonu Joshuy jistě nezměnil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Zeman a švýcarský prezident se shodli v postoji k válce na Ukrajině

Prezident Miloš Zeman po čtvrtečním jednání se švýcarským prezidentem Ignaziem Cassisem ocenil, že se jeho země přes svou neutralitu připojila k unijním sankcím vůči Rusku. Obě země podle Zemana doufají, že konflikt na Ukrajině nebude vyřešen shnilým kompromisem, ale vítězstvím Ukrajiny. Státníci vyzdvihli vzájemné vztahy Česka a Švýcarska, ve kterých nejsou žádné problematické oblasti.

Zeman i Cassis připomněli, že Švýcarsko i jako neutrální země odsoudilo ruskou agresi vůči Ukrajině. "Obě strany doufají, že tento konflikt bude vyřešen nikoliv shnilým kompromisem, ale vítězstvím Ukrajiny," konstatoval Zeman. Švýcarsko přebírá sankce, pro které se rozhoduje Evropská unie, podotkl Cassis. Švýcarská pozice podle něj jasně ukazuje, že země stojí za západními hodnotami a má jasný postoj.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Zdeněk Rinth získal většinový podíl v oděvní firmě Kara. Plánuje s ní tržby až 400 milionů

Hlavním majitelem kožešnické a oděvní společnosti Kara Trutnov se stal s podílem 80 procent její dřívější vlastník Zdeněk Rinth. Pětinový podíl má skupina Natland Group. Letos Kara plánuje tržby 380 až 400 milionů korun, čímž by se dostala na hodnoty předcovidového roku 2019. Uvedl to Rinth.

Kara k letošnímu 1. dubnu úspěšně splnila reorganizační plán a ukončila 13 měsíců trvající insolvenční řízení. Vlastnické změny proces záchrany a reorganizace Kary podle Rintha završují.

Se skupinou Natland se Rinth spojil kvůli záchraně Kary, která v únoru 2021 skončila v úpadku. Před úpadkem Karu vlastnila investiční skupina C2H podnikatele Michala Mičky, který Karu od Rintha koupil v roce 2018. Řízení Kary Rinth opět převzal loni v květnu a její záchranu financoval vložením vlastních téměř 100 milionů korun. Reorganizační plán připravila investiční skupina Natland.

Kara, jejíž vznik sahá do roku 1948, pod Rinthovým vedením v polovině loňského května začala otevírat uzavřené prodejny. Nyní má v obchodních centrech 25 prodejen v Česku a sedm na Slovensku. Sklady a dílny má Kara v areálu v Trutnově - Bohuslavicích. Zaměstnává asi 160 lidí.

V rámci reorganizace, jejíž plán schválil soud loni v listopadu, se jediným vlastníkem Kary stala společnost Natland Pohledávková V. Jediným majitelem této firmy byla Natland Group. V dubnu se stal společníkem Natland Pohledávkové V. Zdeněk Rinth s podílem 80 procent. Podíl Natland Group se snížil na pětinu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy