Video: Hvězdou draftu NFL na dálku byl pes legendárního kouče Patriots

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 4. 2020 15:25
Největší hvězdou druhého dne virtuálního draftu ligy amerického fotbalu NFL se stal pes legendárního kouče Billa Belichicka.
Bill Belichick a jeho pes
Bill Belichick a jeho pes | Foto: Koláž: Aktuálně.cz

Záběr na roztomilého huskyho sedícího u stolu před dvěma notebooky trenéra New England Patriots vyvolal velké pozdvižení na internetu a sociálních sítích.

Vzhledem k pandemii koronaviru se nemohl draft uskutečnit jako show v Las Vegas, ale pouze na dálku online. Kamery zabíraly funkcionáře klubů v jejich domácím prostředí.

Když přišla v druhém kole řada na Patriots, v záběru z Belichickova pokoje se místo osminásobného vítěze SuperBowlu objevil u stolu sedící pes. Komičnost situace ještě znásobila druhá část obrazovky zabírající pracovnu šéfa hráčských záležitostí klubu Nicka Caseira v obklíčení jeho tří potomků.

Patriots si na draftu jako prvního a celkově 37. v pořadí (volbu z prvního kola dříve vyměnili) vybrali Kylea Duggera. Trenér byl podle všeho s volbou spokojen: svého "pomocníka" krátce nato odměnil pamlskem.

Na neobvyklou situaci reagovalo množství uživatelů sociálních sítí. "Dynastie Patriots už opravdu skončila. Brady je pryč, Gronk (Gronkowski) je pryč a Belichicka nahradil pes," napsal jeden z nich s narážkou na odchody dvou hvězdných hráčů do Tampy.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Seemanová postoupila na kraulařské padesátce v českém rekordu do semifinále ME

Barbora Seemanová překonala v rozplavbách na mistrovství Evropy v Budapešti na kraulařské padesátce vlastní český rekord a časem 24,93 postoupila do večerního semifinále. Blízko semifinále byl také Jan Čejka, jenž zůstal na 50 m znak první pod čarou.

Jednadvacetiletá olympionička Seemanová na nejkratší trati vylepšila rekordní čas 25,06, který zaplavala při triumfu na juniorském ME v Netanje v červenci 2017. V rozplavbách byla dvanáctá, v redukovaném pořadí bez třetí nizozemské zástupkyně jde dál jako jedenáctá. Druhá česká reprezentantka, předchozí rekordmanka Anna Kolářová, zaplavala 26. čas.

Těsně uniklo semifinále dvacetiletému znakaři Janu Čejkovi ve sprintu na 50 metrů. Předloňský juniorský mistr Evropy na této trati zaplaval v rozplavbách čas 25,29, kterým společně s dvěma soupeři zaostal o setinu sekundy za dvěma závodníky na patnácté příčce. Tomáš Franta obsadil 21. místo.

Ostatní čeští reprezentanti měli v úvodní den bazénových disciplín v Budapešti k postupu už dál. Barbora Janíčková zaplavala na 100 m motýlek pětadvacátý čas, trio Ondřej Gemov, olympionik Jan Micka a Jakub Štemberk skončilo na 400 m volný způsob ve čtvrté desítce, Matěj Zábojník a Filip Chrápavý byli na prsařské stovce 41. a 42.

Další zprávy