VIDEO Fury zbil Hammera a poté zazpíval Kličkovi: Chci tě

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
2. 3. 2015 9:47
Boxer Tyson Fury se předvedl v sobotu v noci v ringu ve dvojí roli. Vyslouží si Vladimira Klička?
Tyson Fury zpívá po své výhře nad Christianem Hammerem | Video:

Londýn/Praha – Ostrovní boxerská „velká huba“ jménem Tyson Fury o sobě dala v sobotu v noci opět vědět. V britské metropoli Londýně zdolala Němce s rumunskými kořeny Christiana Hammera po jednoznačné osmikolové demolici a vyhlíží svého dalšího protivníka. Tím není nikdo jiný než Vladimir Kličko.

Riskoval hodně. Do ringu vstoupil šestadvacetiletý rodák z Manchesteru coby oficiální vyzývatel ukrajinského vládce těžké váhy skrze organizaci WBO, jejíž titul Kličko mimo jiné drží. Pokud by padl, tuto výsadní pozici by ztratil.

Fury žádné překvapení nepřipustil

Jenže se tak nestalo. Na rozdíl od Kubánce Odlaniera Solise, který v pátek večer podruhé prohrál s Američanem Tonym Thompsonem, a definitivně tak pohřbil profesionální kariéru jednoho z největších talentů těžké váhy historie, Fury proti Hammerovi žádné překvapení nepřipustil.

O rok staršího německého soka systematicky rozbíjel osm kol, než roh soupeře usoudil, že devastace Hammerova obličeje už bylo dost (video celého zápasu ZDE). „Klíčem k úspěchu byl můj obrácený gard. A totéž bude platit také na Klička,“ pronesl po vítězství Fury.

Ten se totiž stejně jako v loňském šlágru proti krajanovi Derecku Chisorovi prezentoval tím, že plánovaně otočil postoj z klasického do leváckého, čímž své protivníky dokonale zaskočil. Zatímco proti „Del Boyi“ tak učinil až v průběhu, v sobotu v noci tímto stylem začal, aby do pátého dějství už vstoupil coby pravák.

„Boom, boom, boom, a další bude Kličkoooo,“ zařval Fury ještě v ringu s boxerkami na rukou (jednu rukavici mu museli přitom těsně před soubojem dokonce vyměnit, ani to jej ale nerozhodilo). A poté do mikrofonu, který sebral spíkrovi večera Jimmu Lennonovi Jr., pronesl: „Jsem tady, abych bavil fanoušky. On byl velmi důstojný soupeř, nyní ale chci toho nejlepšího! Jsem připraven!“

Boxerský obr se předvedl i coby zpěvák

Svá slova o zábavě se jal vzápětí potvrdit. Mikrofon totiž Lennonovi hned nevrátil, místo toho ale zazpíval část slavné písničky Marka Cohna „Walking in Memphis“ (ve svém repertoáru ji má také Cher), čímž si vysloužil bouřlivé ovace zhruba deseti tisíc fanoušků v londýnské O2 areně.

Dlužno dodat, že zpěv to byl velmi povedený a čistý. Ostatně na to už poukázali někteří fanoušci, kteří Furyho označili za lepšího zpěváka než boxera. Potvrdí se jejich slova také v souboji s Ukrajincem Vladimirem Kličkem, nebo si britský pořízek zazpívá v ringu po případném triumfu nad ním? Lze si totiž jen těžko představit, že by si podobnou příležitost nechal ujít.

A fakt, že na tento duel dvoumetrových obrů dojde, lze brát za téměř hotovou věc. Momentálně totiž není namístě otázka, zda k němu dojde, ale kdy. Po Kličkovi sice touží po jeho souboji s Američanem Bryantem Jenningsem, který je naplánovaný na 25. dubna, jeho krajané Shannon Briggs a Deontay Wilder, jenže pokud nebude chtít vládce těžké váhy riskovat ztrátu jednoho ze svých pásů, bude muset do konce roku nastoupit v první řadě právě proti Furymu.

 

Právě se děje

Další zprávy