VIDEO Famózní úder. Plavecký král Phelps řádí i v golfu

Sport Sport
7. 10. 2012 17:54
Olympijský šampion a světový rekordman v plavání Michael Phelps řádí i ne golfových greenech. Na turnaji ve Skotsku předvedl přesný put na 40 metrů.
Video: youtube.com

Kingsbarns - V bazénu se stal nejúspěšnějším olympionikem i světovým rekordmanem. Nyní Američan Michael Phelps sbírá vavříny na golfových hřištích.

O prvním říjnovém víkendu se zúčastnil turnaje Alfred Dunhill Links ve Skotsku, který se koná v rámce European Tour, a kde soutěží profesionálové a amatéři.

Přestože má Phelps hendikep 16, předvedl tady pat, který se jen tak nepovede ani těm nejlepším profesionálům. Zhruba na 50 metrů se trefil přímo do jamky.

Z povedeného úderu se pak radoval jako malý kluk.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy