Tragédie při soutěži jedlíků. Boxerský šampion se udusil croissantem

Sport Sport
7. 11. 2018 11:41
K tragické události došlo při soutěži jedlíků v Argentině. Závod v pojídání croissantů nepřežil bývalý boxerský šampion Mario Melo.
box, Mario Melo, úmrtí při soutěži jedlíků | Video: Youtube.com

Šestapadesátiletý bývalý boxer se v argentinské metropoli Buenos Aires zúčastnil soutěže o to, kdo sní za minutu nejvíc croissantů. Po třetím se však Melo začal kouskem pečiva dusit. Před příjezdem paramediků se mu pokoušeli pomoci doktor a hasič, kteří byli podle médií mezi diváky, ale ani záchranáři už mu nedokázali zachránit život a po převozu do nedaleké nemocnice Pinamar Hospital byl prohlášen za mrtvého.

Melovým nejslavnějším zápasem byl duel proti Michaelu Moorerovi, s nímž v roce 1990 bojoval o pás světového šampiona organizace WBA, ovšem slavnému Američanovi podlehl k. o. už v prvním kole. Sportovní kariéru v profesionálním ringu ukončil v roce 1998 s bilancí 21 výher a devět porážek.

Podívejte se na Melův nejslavnější boxerský zápas:

box, Michael Moorer vs. Mario Melo | Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy