VIDEO Bolt fandil Blakeovi, ten zaběhl třetí stovku historie

Sport Sport
24. 8. 2012 8:38
Vrcholem tradičního mítinku Atletissima byly sprinty v podání Jamajčanů.
Senzační čas Yohana Blake 9,69 sekundy na mítinku v Lausanne | Video: Aktuálně.cz

Lausanne - Vrcholem tradičního mítinku Atletissima byly sprinty v podání Jamajčanů. Mistr světa a stříbrný olympijský medailista Yohan Blake i v mírném protivětru prolétl stovku za 9,69 sekundy a zařadil se na druhé místo v historických tabulkách za Usaina Bolta.

Blake zastínil svým časem i Bolta

Svého krajana tím v Lausanne zastínil, přestože Bolt vzápětí ovládl dvoustovku ve velmi kvalitním rekordu mítinku 19,58.

"Věděl, jsem, že jsem rychlý a trenér mi říkal, že mohu běžet ještě rychleji. Dneska jsem to konečně dokázal. Pracoval jsem na tom a teď se to všechno krásně sešlo," radoval se Blake, od nynějška držitel nejrychlejšího času v protivětru.

"9,69 je skvělý čas, já věděl, že dneska do toho bude pořádně šlapat," reagoval Bolt, který byl se "stovkaři" na připravovací dráze a závod poté sledoval z tunelu pro příchod atletů na dráhu.

Rychleji běžel už jen Bolt

Rychleji než Blake dosud běžel na stovce právě pouze Bolt, a to v nedávném olympijském finále v Londýně (9,63) a při světovém rekordu na mistrovství světa v Berlíně v roce 2009 (9,58).

Právě časem 9,69 se Bolt před čtyřmi lety v Pekingu stal poprvé olympijským vítězem a tehdy to znamenalo světový rekord. Blake si zlepšil osobní maximum o šest setin, předstihl v tabulkách krajana Asafu Powella a zařadil se po bok Tysona Gaye z USA, kterého v Lausanne porazil o 14 setin.

O českých úspěších na Diamantové lize v Lausanne si můžete přečíst zde!

Mítink atletické Diamantové ligy v Lausanne:

Muži:

200 m (vítr +1,4 m/s): 1. Bolt (Jam.) 19,58, 2. Martina (Niz.) 19,85, 3. Ashmeade (Jam.) 19,94.

Další disciplíny (mimo Diamantovou ligu) - 100 m (-0,1): 1. Blake (Jam.) 9,69, 2. Gay (USA) 9,83, 3. Carter (Jam.) 9,95.

 

Právě se děje

Další zprávy