Ach ten doping. Ruská atletka přijde po deseti letech o bronz z MS

ČTK ČTK
5. 12. 2015 14:10
Po deseti letech přijde ruská atletka Taťjana Andrianovová o bronzovou medaili z mistrovství světa v Helsinkách v závodu na 800 metrů.
Ilustační foto.
Ilustační foto. | Foto: Reuters

Monte Carlo - Po deseti letech přijde ruská atletka Taťjana Andrianovová o bronzovou medaili z mistrovství světa v Helsinkách v závodu na 800 metrů.

Mezinárodní atletická federace oznámila, že Andrianovová na šampionátu v roce 2005 odevzdala dopingový test, který nyní vykázal pozitivní výsledek na anabolický steroid stanozolol. Vedle diskvalifikace dostala rovněž dvouletý zákaz startů, který pětatřicetileté atletce vyprší v září 2017.

Bronzová medaile připadne legendární mosambické půlkařce Marii Mutolaová, která v Helsinkách doběhla čtvrtá. Žádná česká reprezentantka v závodu nestartovala.

Pro Andrianovovou bylo třetí místo na MS životním úspěchem. O rok dříve skončila pátá na olympijských hrách v Aténách i na halovém mistrovství světa v Budapešti.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.

Zdroj: ČTK
Další zprávy