Ach ten doping. Ruská atletka přijde po deseti letech o bronz z MS

ČTK ČTK
5. 12. 2015 14:10
Po deseti letech přijde ruská atletka Taťjana Andrianovová o bronzovou medaili z mistrovství světa v Helsinkách v závodu na 800 metrů.
Ilustační foto.
Ilustační foto. | Foto: Reuters

Monte Carlo - Po deseti letech přijde ruská atletka Taťjana Andrianovová o bronzovou medaili z mistrovství světa v Helsinkách v závodu na 800 metrů.

Mezinárodní atletická federace oznámila, že Andrianovová na šampionátu v roce 2005 odevzdala dopingový test, který nyní vykázal pozitivní výsledek na anabolický steroid stanozolol. Vedle diskvalifikace dostala rovněž dvouletý zákaz startů, který pětatřicetileté atletce vyprší v září 2017.

Bronzová medaile připadne legendární mosambické půlkařce Marii Mutolaová, která v Helsinkách doběhla čtvrtá. Žádná česká reprezentantka v závodu nestartovala.

Pro Andrianovovou bylo třetí místo na MS životním úspěchem. O rok dříve skončila pátá na olympijských hrách v Aténách i na halovém mistrovství světa v Budapešti.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy