reklama
 
 

Veslařské MS by se na Floridě mělo konat, hurikán areál neponičil

12. 9. 2017
Světový šampionát veslařů se na Floridě uskuteční. Organizátoři potvrdili, že hurikán Irma, který v pondělí na pobřeží udeřil, areál neponičil a akce se na konci září v americké Sarasotě uskuteční.

Sarasota (USA) - Mistrovství světa ve veslování by se na konci září v americké Sarasotě mělo uskutečnit podle plánu. Pobřeží Floridy sice v pondělí zasáhl hurikán Irma, organizátoři však potvrdili, že konání vrcholné akce roku by nemělo být ohroženo.

"Organizační výbor mistrovství světa vyšetřuje dopad hurikánu Irma a neustále komunikuje s místními a státními úředníky, letišti, hotely, partnery a dopravci. Oblast Sarasoty naštěstí nebyla hurikánem přímo zasažena, jak se předpokládalo, a škody jsou naštěstí omezené," uvedli organizátoři v prohlášení na svém webu.

Další informace by pořadatelé měli zveřejňovat průběžně. V oblasti platí stále pravidlo omezeného pohybu a je poškozena dopravní infrastruktura. "Všichni pracují na tom, aby zajistili bezpečné a úspěšné mistrovství světa," ujistili organizátoři, kteří jsou v úzkém kontaktu s vedením Mezinárodní veslařské federace (FISA) a americkou veslařskou federací USRowing.

Vedení české výpravy situaci pozorně sleduje, předpokládá však, že se MS uskuteční. "Všechno už je zaplacené, takže deadline, aby se to dalo bez komplikací zrušit, je dávno prošvihlý. Organizátor se samozřejmě bude snažit mistrovství uspořádat, takže pokud se nestane nic, co by mu vyloženě bránilo, konat se bude," uvedl manažer týmu Michal Vabroušek pro Radiožurnál.

Světový šampionát se uskuteční od 24. září do 1. října. Hlavní hvězdou české výpravy bude skifař Ondřej Synek, který obhajuje zlatou medaili z roku 2015.

autor: ČTK | 12. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama