Veslaři Dukly vyhráli Primátorky po 32. za sebou

5. 6. 2011 12:32
Závody skifařů vyhráli Ondřej Synek a Jitka Antošová
Primátorky - vítězná osmiveslice Dukly Prahy.
Primátorky - vítězná osmiveslice Dukly Prahy. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Veslaři pražské Dukly potvrdili roli favorita a vyhráli 98. ročník Primátorek. Posádka armádního klubu triumfovala na Vltavě už po dvaatřicáté za sebou.

Ve finálové jízdě skončila těsně na druhém místě reprezentační loď složená rovněž z veslařů Dukly. Závody skifařů vyhráli podle očekávání stejně jako před rokem Ondřej Synek a Jitka Antošová.

S 50 kily v ruce. Tak těžké je Synkovo veslařské zlato
Synek po triumfu na MS: Teď je na řadě olympiáda

Vítězná posádka osmiveslice složená z párových veslařů startovala takřka ve stejném složení, v jakém ovládla i loňský ročník dvoukilometrového závodu. Jediným nováčkem byl Martin Basl, který nahradil Tomáše Karase.

Mistr světa Synek triumfoval v Jarním skulérském závodu Rösslera-Ořovského už popáté. Antošová po individuálním prvenství slavila úspěch i v závodu ženských osmiveslic, kde byla jednou z jejích partnerek i česká skifařská jednička Miroslava Knapková.

Primátorky ČSOB Pojišťovny, veslařská regata v Praze:

Muži:

Skif (Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského): 1. Synek (Dukla Praha) 7:04,39, 2. Čabla (Otrokovice) 7:10,82, 2. Zitta (Slavia Praha) 7:12,63.

Osma (Primátorky): 1. Dukla Praha/Beroun (Jirka, Vitásek, Makovička, Houska, Buzrla, Basl, Andrle, Ouředníček, korm. Havel) 5:25,06, 2. reprezentace ČR (Klang, Melichar, Koloc, Podrazil, Pilc, Srna, Altman, Szabó, korm. Hejdušek) 5:26,03, 3. Smíchov/Neratovice (Kapa, Belblík, T. Mocek, Babač, Kedaj, Diblík, K. Mocek, Kaňka, korm. Bilíková) 5:44,11.

Ženy:

Skif (O stuhu Podolí): 1. J. Antošová (Slavia Praha) 7:39,92, 2. L. Antošová (Slavia Praha) 7:49,56, 3. Fleissnerová (Bohemians Praha) 8:09,45.

Osma: 1. Slavia Praha (G. Vařeková, J. Antošová, L. Antošová, Bruncvíková, Knapková, Kopecká, Stillerová, Pazderková, korm. Soukupová) 6:25,54, 2. Olomouc/Smíchov/Neratovice (Richterová, Naumovičová, Kardošová, Pačáková, Heřmanská, Kociánová, Ondráčková, Žižková, korm. Poláková) 6:41,15, 3. LS Brno/ČVK Brno/Uherské Hradiště (B. Antošová, Pálková, Vrecníková, Majtánová, Grexová, Toužínová, Hanáčková, Krejčová, korm. Jurčová) 6:46,52.