Veselý zaskóroval smečí, kvůli faulům hrál jen 15 minut

16. 2. 2012 9:00
LA Clippers - Washington 102:84 (Veselý 3 body a 3 doskoky)
Jan Veselý se snaží zablokovat pokus Jamaala Magloireho z Toronta
Jan Veselý se snaží zablokovat pokus Jamaala Magloireho z Toronta | Foto: Reuters

New York - Po předchozích dvou výhrách na palubovkách soupeřů basketbalisté Washingtonu ve středu podlehli na hřišti Los Angeles Clippers 84:102, český nováček v NBA Jan Veselý si připsal v dresu poražených tři body a tři doskoky.

Na hřišti strávil tentokrát jen 15 minut i kvůli tomu, že nasbíral pět osobních chyb a kouč ho musel šetřit.

Jediný koš ze hry zaznamenal Veselý ve třetí čtvrtině typicky smečí a poslal Washington do vedení 62:60. Hned vzápětí mu byl ale odpískán pátý faul a putoval na lavičku, z níž se vrátil do zápasu až v samém závěru.

Wizards většinu utkání prohrávali, ale zkraje poslední části snížili náskok domácích na tři body. Poté bývalý hráč Washingtonu Randy Foye nastřílel v rychlém sledu osm bodů a hosté už se nevzpamatovali.

Washington vyhrál v Portlandu, Veselý zářil na doskoku

Na vítězství Clippers, kteří vedou Pacifickou divizi, se nejvíce podílel Blake Griffin s 23 body a 15 doskoky. Dalších 21 bodů přidal Caron Butler.

V dresu Washingtonu nastříleli po 18 bodech Javale McGee a John Wall, který přidal 12 asistencí. Střelba se nedařila Nicku Youngovi, který dal 14 bodů, ale trefil pouze pět z 18 střel.

Veselý měl spolu s Shelvinem Mackem shodnou bilanci plus/minus +5, jako jediní z týmu byli v kladných číslech.

New York vyhrál posedmé v řadě

Jeremy Lin 10 body a 13 asistencemi dovedl New York k sedmé výhře za sebou, tentokrát Knicks porazili Sacramento 100:85. Díky vítězné šňůře se přesně po měsíci vrátili na padesátiprocentní bilanci, když mají 15 výher i proher.

"Bylo fajn, že jsme si mohli v závěru odpočinout. Myslím, že jsme to všichni ze základní pětky potřebovali," vyjádřil Lin spokojenost s tím, že opustil hřiště v závěru třetí čtvrtiny a díky jasnému průběhu už se nemusel vracet do hry.

Houston vybojoval vítězství 96:95 nad Oklahomou. Domácí Rockets ovládli první čtvrtinu 29:13, ale soupeř se do poločasu dotáhl na jediný bod.

Lídr Houstonu Kevin Martin za tři čtvrtiny stihl nastřílet 30 bodů, ale v poslední části se dlouho nemohl prosadit. Jeho body přišly v pravou chvíli: když byl 23 vteřin před koncem faulován, tak dvěma šestkami otočil skóre ve prospěch Houstonu.

Poslední útok na sebe vzal nejlepší střelec utkání Kevin Durant s 33 body, jeho nájezd však úspěšný nebyl.

Detroit nečekaně vyhrál v Bostonu

Detroit nečekaně zvítězil na palubovce Bostonu 98:88. Celtics k výhře nestačil ani osobní rekord 35 bodů Rajona Ronda. Chris Wilcox přidal 17 bodů, ale nikdo jiný z týmu Bostonu se nedostal na více než 10 bodů.

Detroit se mohl opřít o tři pilíře. Rodney Stuckey nastřílel 25 bodů, Greg Monroe a Ben Gordon přidali po 22 bodech. Pistons o výhře rozhodli v poslední čtvrtině, kterou vyhráli o devět bodů.

"Jsme jak na horské dráze. Bohužel vždy když už to vypadá, že zůstaneme nahoře, tak uděláme tohle. Doufám, že se dočkám chvíle, kdy se nahoře udržíme a budeme hrát pořád dobře," řekl zklamaný kouč Celtics Doc Rivers.

Už podeváté za sebou zvítězilo San Antonio, které porazilo Toronto 113:106. Hvězdou utkání byl Tony Parker, který nasbíral 34 bodů a 14 asistencí.

Boston - Detroit 88:98, Cleveland - Indiana 98:87, Dallas - Denver 102:84, Golden State - Portland 91:93, Houston - Oklahoma City 96:95, LA Clippers - Washington 102:84 (za hosty Veselý 3 body a 3 doskoky), Milwaukee - New Orleans 89:92, Minnesota - Charlotte 102:90, New Jersey - Memphis 100:105, New York - Sacramento 100:85, Orlando - Philadelphia 103:87, Phoenix - Atlanta 99:101, Toronto - San Antonio 106:113.