Veselý se opět výhry nedočkal, maskovaný LeBron se radoval

28. 2. 2014 10:15
Jan Veselý se výhry v novém působišti nedočkal ani na čtvrtý pokus. Jeho Denver doma podlehl Brooklynu. | Foto: Reuters

New York - Po týdenní pauze a s černou maskou na zlomeném nose se vrátil do NBA hvězdný LeBron James a hned se blýskl 31 body, kterými pomohl Miami k vítězství nad New Yorkem Knicks 108:82.

Čtyřnásobný nejužitečnější hráč zámořské ligy i s handicapem překonal v pátém duelu za sebou třicetibodovou hranici.

Masku přitom James dostal až těsně před zápasem, byla lehčí než ta, v níž do té doby trénoval. "Docela se mi líbí, vypadá v ní hrozivě," řekl jeho kouč Erik Spoelstra.

Jeho tým zlomil odpor Knicks ve třetí čtvrtině, kterou ovládl 32:14. K šesté výhře Miami v řadě přispěl Dwyane Wade 23 body, hostům nestačilo 29 bodů Carmela Anthonyho.

Wizards vyhráli popáté v řadě

Aktuálně druhou nejdelší vítěznou sérii po Miami drží Washington. O páté vítězství však museli hráči Wizards bojovat až do konce třetího prodloužení, po němž dobyli palubovku Toronta výsledkem 134:129.

Stejného soupeře porazili poprvé v sezoně po třech neúspěšných pokusech.

Zatímco bývalému týmu Jana Veselého Washingtonu se daří, s novými spoluhráči v Denveru zatím český basketbalista výhru neslavil. Tentokrát Nuggets podlehli doma Brooklynu 89:122.

Veselý odehrál 11 minut a 27 vteřin, během nichž minul tři pokusy z pole a proměnil jeden ze dvou trestných hodů. K tomu přidal dva doskoky, jednu asistenci a dvě ztráty.

Výsledky:

Denver - Brooklyn 89:112 (za domácí Veselý 1 bod, 2 doskoky), Indiana - Milwaukee 101:96, Miami - New York 108:82, Toronto - Washington 129:134 po 3. prodl.

2. Portland 58 40 18 69,0
3. Minnesota 57 28 29 49,1