Veselý prohru Wizards neodvrátil, navíc si poranil záda

Aktualizováno 23. 11. 2013 9:45
Jan Veselý si v zápase v Torontu připsal za 11 minut čtyři doskoky, ve třetí čtvrtině si ale poranil záda a z utkání odstoupil. | Foto: Reuters

Toronto - Basketbalisté Washingtonu prohráli v pátečním zápase NBA na palubovce Toronta 88:96, a utrpěli tak osmou prohru z dvanácti odehraných zápasů v novém ročníku.

Další prohru Washingtonu neodvrátil ani Jan Veselý, který tentokrát neskóroval, během jedenácti minut na palubovce si však připsal čtyři doskoky.

Český křídelník zápas kvůli zranění zad nedohrál, z utkání totiž odstoupil ve třetí čtvrtině.

Svou suverenitu potvrdili oba lídři soutěže - basketbalisté Indiany a San Antonia, kteří si připsali už 11 výhru v ročníku.

Pacers vyhráli na palubovce Bostonu 97:82, Spurs zase vezou výhru 102:86 z Memphisu, a vyhráli tak už podeváté v řadě.

Veselý rozšířil marodku Wizards

Veselý se tak na marodce Washingtonu přidal ke spoluhráčům Alu Harringtonovi a Trevoru Arizovi.

"To je na téhle lize to nejlepší - musíte si vystačit s tím, co máte. Vždycky, když vám sundají jednoho pěšáka, musíte jít pořád dál," řekl ke zraněním autor devíti bodů Martell Webster.

Hvězdou zápasu byl John Wall, ale ani jeho 37 bodů Washingtonu k vítězství nepomohlo. Wizards sice dokázali vymazat šestnáctibodovou ztrátu a ve třetí čtvrtině se dokonce ujali vedení, udržet ho ale nedokázali.

Na výhře Toronta měli největší podíl sedmnáctibodoví střelci Rudy Gay s DeMarem DeRozanem.

Portland se dál veze na vlně

Na vítězné vlně se nadále veze Portland, který si v domácím prostředí poradil 98:95 s Chicagem a připsal si devátou výhru za sebou.

Hosté navíc přišli o Derricka Rose, jenž si poranil pravé koleno. Předloňský nejlepší hráč ligy nemá podobné problémy poprvé, když po operaci vazů v levém koleni vynechal minulou sezonu.

Obrat předvedli hráči New Orleans, kteří v posledních pěti minutách dokázali vymazat dvanáctibodové vedení Clevelandu a nakonec se radovali z výhry 104:100.

Boston - Indiana 82:97, Charlotte - Phoenix 91:98, Dallas - Utah 103:93, Detroit - Atlanta 89:96, LA Lakers - Golden State 102:95, Memphis - San Antonio 86:102, Minnesota - Brooklyn 111:81, New Orleans - Cleveland 104:100, Philadelphia - Milwaukee 115:107 po prodl., Portland - Chicago 98:95, Toronto - Washington 96:88 (za hosty Veselý 4 doskoky).

2. Oklahoma City 11 8 3 72,7
3. Minnesota 14 8 6 57,1