Veselý při výhře Wizard bodoval, doskakoval i blokoval

8. 1. 2014 9:56
Washingtonu zvítězil v úterním zápase NBA na hřišti Charlotte 97:83, k čemuž Jan Veselý přispěl šesti body, šesti doskoky, třemi bloky a dvěma získanými míči.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Washingtonu zvítězili v úterním zápase NBA na hřišti Charlotte 97:83, k čemuž dobrým výkonem přispěl i Jan Veselý. Český reprezentant odehrál téměř 21 minut, připsal si šest bodů, šest doskoků, tři bloky a dva získané míče.

Základní část ligy ještě není ani v polovině a hráči Washingtonu už mají na kontě více výher z hal soupeřů, než za celou uplynulou sezonu. Venku uspěli už poosmé, v minulém ročníku se jim to povedlo pouze sedmkrát. K ukončení třízápasové série bez vítězství Wizards pomohla sedmnáctibodová šňůra ze třetí čtvrtiny, 21 bodů Johna Walla a pouze sedm ztrát celého týmu.

Golden State vyhrálo podesáté v řadě

Vítěznou sérii na deset zápasů prodloužili hráči Golden State. David Lee dovedl tým 22 body a 18 doskoky k výhře nad Milwaukee 101:80 a k vyrovnání nejdelší šňůry v klubové historii ze sezony 1971/72 chybí Warriors jediné vítězství.

"Znamená to pro nás hodně. A hlavně to vypovídá o tom, jak důsledně hrajeme. Každý vystoupí ze stínu přesně ve chvíli, kdy je potřeba," pochvaloval si Lee. Pokud by Warriors uspěli dnes v Brooklynu, mohou se stát prvním týmem v historii NBA, který by zvládl bez prohry sedmizápasový trip po hřištích soupeřů.

Durantova kanonáda nestačila

Oklahomě City nestačilo ani 48 bodů Kevina Duranta na úspěch v Utahu, kde podlehla 101:112. Jazzmanům naopak pomohl skvělý výkon Gordona Haywarda, jenž si vylepšil osobní rekord na 37 bodů a nastřílel posledních 17 bodů svého týmu v zápase.

Zaváhal i další favorizovaný celek z čela Západní konference Portland, jenž prohrál v Sacramentu 119:123. Blazers nestačilo 41 bodů Damiana Lillarda, vítězné Kings vedl s 35 body a 13 doskoky DeMarcus Cousins, 32 bodů přidal Rudy Gay.

Namále mělo i San Antonio, jehož vítězství 110:108 na hřišti Memphisu zařídil vítězným košem 1,2 vteřiny před koncem prodloužení Manu Ginobili. Naopak se dařilo týmům ze špičky Východní konference: Indiana porazila Toronto 86:79 a obhájce titulu Miami si poradilo s New Orleans 107:88.

Výsledky NBA:

Charlotte - Washington 83:97 (za hosty Veselý 6 bodů, 6 doskoků), Chicago - Phoenix 92:87, Cleveland - Philadelphia 111:93, Dallas - LA Lakers 110:97, Denver - Boston 129:98, Indiana - Toronto 86:79, Memphis - San Antonio 108:110 v prodl., Miami - New Orleans 107:88, Milwaukee - Golden State 80:101, New York - Detroit 89:85, Sacramento - Portland 123:119, Utah - Oklahoma City 112:101.