Veselý opět nehrál, jeho Denver navíc prohrál v Dallasu

Aktualizováno 22. 3. 2014 10:00
Basketbalisté Denver po dvou předchozích výhrách padli. Prohráli na palubovce Dallasu, který bojuje o postup do play off. | Foto: Reuters

Dallas - Basketbalisté Denveru po dvou předchozích výhrách neuspěli v pátečním zápase NBA na palubovce Dallasu, kde prohráli 106:122.

Jen na lavičce opět zůstal český křídelník Denveru Jan Veselý, který po svém únorovém příchodu z Washingtonu paběrkuje i v coloradském klubu.

Ani basketbalisté Toronta nedokázali zastavit Kevina Duranta. Nejlepší ligový střelec dal v pátečním utkání 51 bodů a hosté z Oklahomy zvítězili 119:118 po druhém prodloužení, třebaže ještě 47 sekund před koncem prohrávali o osm bodů.

"To byl nejbláznivější zápas, co jsem kdy hrál," prohlásil Durant, který prodloužil svou střeleckou sérii o 34. duel, v němž zaznamenal 25 nebo více bodů. K vyrovnání rekordu Michaela Jordana ze sezony 1986/87 mu zbývá ještě šest utkání.

Sixers prohrál 23. zápas v řadě

Toronto už v závěrečné minutě od stavu 118:110 neskórovalo, hosté se probili k vítězství dvěma Durantovými trojkami a jednou dalekonosnou střelou náhradníka Dereka Fishera.

Od třetí čtvrtiny přitom lídři Severozápadní divize hráli bez Russella Westbrooka, který odstoupil kvůli zranění kolena.

Třiadvacátou prohru v řadě utrpěla Philadelphia. Sixers doma podlehli New Yorku 92:93 a blíží se rekordnímu zápisu Clevelandu, který si v ročníku 2010/11 připsal 26 porážek za sebou. Teď je navíc čekají tři těžké zápasy venku.

Dallas - Denver 122:106 (Veselý za hosty nenastoupil), Atlanta - New Orleans 105:111, Brooklyn - Boston 114:98, Indiana - Chicago 91:79, LA Lakers - Washington 107:117, Miami - Memphis 91:86, Philadelphia - New York 92:93, Phoenix - Detroit 98:92, Sacramento - San Antonio 79:99, Toronto - Oklahoma City 118:119 po druhém prodl.

2. Portland 69 45 24 65,2
3. Minnesota 67 34 33 50,7