Veselý odstartoval sezonu NBA mezi náhradníky Washingtonu

31. 10. 2013 8:09
Basketbalisté Washingtonu vstoupili do nové sezony NBA prohrou 113:102 v Detroitu.
Jan Veselý
Jan Veselý | Foto: ČTK

New York - Basketbalisté Washingtonu vstoupili do nové sezony NBA prohrou 113:102 v Detroitu. Jediný český hráč v zámořské soutěži Jan Veselý za Wizards nenastoupil a prohru sledoval jen z lavičky.

První prohru v soutěži si ve druhém utkání připsali obhájci titulu z Miami, kteří prohráli ve Philadelphii 110:114. Před utkáním oznámil konec kariéry Allen Iverson, který v dresu Sixers strávil více než 10 let, a domácí mu připravili vítěznou rozlučku.

Philadelphia vedla v 5. minutě 19:0, Heat bez odpočívajícího Dwyana Wadea se však podařilo skóre otočit a před poslední čtvrtinou vedli o devět bodů. Závěr ale patřil domácím a jejich výhru pojistil osm sekund před koncem dvěma trestnými hody nováček Michael Carter-Williams.

Dvaadvacetiletý hráč tak završil skvělý debut, když proti Miami zaznamenal 22 bodů, 12 asistencí a sedm doskoků. "Nevím, jak lépe začít kariéru v NBA," řekl ke Carterovu-Williamsovu výkonu hvězdný LeBron James, jenž vedl hostující celek s 25 body a 13 asistencemi.

Vydařený první start v novém působišti prožil pivot Dwight Howard, který 17 body a 26 doskoky pomohl Houstonu k výhře 96:83 nad Charlotte. Nejlepší střelecký výkon dne předvedl Kevin Durant, jehož 42 bodů přispělo k vítězství Oklahomy na hřišti Utahu 101:98.

NBA:

Cleveland - Brooklyn 98:94, Dallas - Atlanta 118:109, Detroit - Washington 113:102, Golden State - LA Lakers 125:94, Houston - Charlotte 96:83, Minnesota - Orlando 120:115 po prodl., New Orleans - Indiana 90:95, New York - Milwaukee 90:83, Philadelphia - Miami 114:110, Phoenix - Portland 104:91, Sacramento - Denver 90:88, San Antonio - Memphis 101:94, Toronto - Boston 93:87, Utah - Oklahoma City 98:101.

Severozápadní divize:

1. Minnesota 1 1 0 100,0