Veselý nestačil na antuce v Monte Carlu na Mónaca

ČTK ČTK
14. 4. 2015 13:33
Veselý, který si v minulém týdnu zahrál semifinále na nejnižším podniku ATP Tour v marocké Casablance, majiteli osmi titulů Mónacovi vzdoroval hodinu a půl.
Jiří Veselý
Jiří Veselý | Foto: Reuters

Monte Carlo - Jednadvacetiletý český tenista Jiří Veselý si na prestižním antukovém turnaji v Monte Carlu zahrál jen jeden zápas. V úvodním kole nestačil na zkušeného Argentince Juana Mónaca, jemuž podlehl 4:6 a 2:6.

Veselý, který si v minulém týdnu zahrál semifinále na nejnižším podniku ATP Tour v marocké Casablance, majiteli osmi titulů Mónacovi vzdoroval hodinu a půl. Po lednovém titulu v Aucklandu se však už posedmé rozloučil hned v prvním kole.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 3,288.530 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Mónaco (Arg.) - Veselý(ČR) 6:4, 6:2, Granollers (Šp.) - Mannarino (Fr.) 6:3, 6:0, Pouille (Fr.) - Thiem (Rak.) 6:4, 6:4, Simon (10-Fr.) - Balleret (Mon.) 6:4, 6:2, Tsonga (11-Fr.) - Struff (Něm.) 6:4, 6:4, Monfils (14-Fr.) - Kuzněcov (Rus.) 4:6, 6:3, 6:4, Robredo (16-Šp.) - Seppi (It.) 6:3, 1:6, 6:4, Chardy (Fr.) - Schwartzman (Arg.) 7:5, 6:2.

2. kolo:

Djokovič (1-Srb.) - Ramos (Šp.) 6:1, 6:4.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy