Veselý: Nemáme se za co stydět, Srbové jsou tady nejlepší

ČTK ČTK
16. 9. 2015 21:52
To, že čeští basketbalisté ve čtvrtfinále mistrovství Evropy podlehli Srbsku, není podle Jana Veselého žádná ostuda. Hráč, jenž v Srbsku basketbalově vyrůstal, teď se spoluhráči myslí na zápas o umístění. Výhra by znamenala účast v kvalifikaci o olympiádu v Riu.
Jan Veselý.
Jan Veselý. | Foto: Reuters

Lille - Pro basketbalistu Jana Veselého byl zápas se Srbskem ve čtvrtfinále mistrovství Evropy velmi prestižní, a i když české mužstvo prohrálo 75:89, odcházel z utkání s pozitivní náladou. Těšilo ho, že se spoluhráči byl velkému favoritovi dlouho vyrovnaným soupeřem a potvrdili tak, že předchozí výsledky na turnaji nebyly náhodné.

"Drželi jsme se. Srbové jsou tady adepti na zlato a myslím, že jsme proti nim odehráli dobrý zápas. Nemusíme se vůbec stydět. Bojovali jsme až do konce," hodnotil po utkání Veselý v rozhovoru s českými novináři. "Můžeme mít hlavu jenom nahoře, s naší hrou můžeme být spokojení. Srbové jsou tady nejlepší tým a jsem rád, že jsme zvládli s nimi odehrát takový zápas," dodal.

Porážka ho sice jako každá jiná mrzela, ale důležité podle něj je hlavně to, že tým potvrzuje dobré výkony. "Prohra samozřejmě mrzí, ale Srbové jsou prostě lepší. I tak jsme odehráli naši hru, dali do toho maximum, ale prostě to nestačilo," řekl Veselý.

Motivací je olympijská kvalifikace

Sám má k Srbsku velmi blízko, jelikož tam basketbalově vyrůstal. O to prestižnější zápas to pro něj byl. "Užíval jsem si to od první minuty. Jsem rád, že jsem takový zápas mohl hrát a že jsme ho mohli hrát jako Česko. Určitě výborný pocit," poznamenal. "S některými kluky ze Srbska jsem si povídal během zápasu. Takové hecovací věci. Zápas jsem si užil se vším všudy," dodal Veselý, který umí plynně srbsky.

Věří, že výkon ze zápasů s Litvou, Chorvatskem a Srbskem bude český tým schopen zopakovat i ve čtvrtečním duelu o umístění. Výhra by totiž znamenala účast v kvalifikačním turnaji o olympijské hry. "Samozřejmě nebude problém s motivací. Myslím, že když budeme hrát stejný zápas jako v neděli s Chorvatskem a dneska se Srby, tak kvalifikaci můžeme udělat," věřil Veselý.

Za problém nepovažuje ani docházející síly po dlouhém a náročném turnaji. "Jsme tady šest dní, hráli jsme teprve druhý zápas, síly jsou. I když jsem toho odehrál dost, dáme se do kupy. Není se na co šetřit," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy