Český oštěp zase vládne světu. Veselý vyhrál v Moskvě!

Vítězslav Veselý v Moskvě navázal na výkony svého trenéra Jana Železného.
K tomuto výkonu se přiblížil jen Fin Tero Pitkämaki, který zapíchl svůj oštěp pouze o deset centimetrů blíže "přešlapové" čáře.
Vítězslav Veselý se narodil 27. února 1983 v Hodoníně a závodí v současné době v barvách pražské Dukly.
Vítězslav Veselý se sice potýkal s bolavým kloubem a před šampionátem přišel o dva týdny přípravy,...
... přesto dokázal z finálové dvanáctky hodit nejdál...
Foto: Reuters
Sport Sport
17. 8. 2013 18:07
Český závodník Vítězslav Veselý vyhrál na světovém šampionátu v Moskvě soutěž oštěpařů.

Moskva - Český závodník Vítězslav Veselý vyhrál na světovém šampionátu v Moskvě soutěž oštěpařů. Po překážkářce Zuzaně Hejnové tak může česká reprezentace slavit druhou zlatou medaili.

Veselý vyhrál hodem 87,17 metru o pouhých deset centimetrů před Tero Pitkämäkim z Finska. Bronz vybojoval domácí Dmitrij Tarabin (86,23).

Veselý získal páté oštěpařské zlato pro český tým. Tři tituly vybojoval jeho trenér Jan Železný a v roce 2007 vyhrála v Ósace Barbora Špotáková.

Rozhodl první hod

Evropský šampion získal titul hned prvním pokusem, který doplachtil na 87,17 metru. Ve třetí sérii sice české výpravě zatrnulo po hodu Pitkämäkiho, ale výsledková tabule ukázala, že Finův pokus byl kratší o rovný decimetr.

"Šel jsem do toho s tím, že první pokus musí být nejdelší. Ani jsem se moc nerozcvičoval, nešel jsem před finále ani jednu rovinku, ani abecedu," řekl Veselý.

Veselého potrápilo zdraví

Důvodem bylo bolavé koleno, ale také následky střevní virózy, s níž se uplynulé dny potýkal.

"Byl jsem trochu kleplej z nějaké virózy. Šel jsem do toho, že to bude dlouhá soutěž a není třeba se rozcvičovat. Naštěstí to dopadlo, i když to Tero ostřeloval," uvedl třicetiletý atlet.

Pak si ještě zazávodili o bronz Tarabin s Keňanem Juliusem Yegem, ale prvenství českého oštěpaře už nikdo ani vzdáleně neohrozil.

Mistrovství světa v atletice v Moskvě:

Oštěp mužů - finále:  1. Veselý (ČR) 87,17, 2. Pitkämäki (Fin.) 87,07, 3. Tarabin (Rus.) 86,23, 4. Yego (Keňa) 85,40, 5. Avramenko (Ukr.) 82,05, 6. Ruuskanen (Fin.) 81,44, 7. Thorkildsen (Nor.) 81,06, 8. Saíd (Egypt) 80,94.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy