Veselý dotáhl Fenerbahce k euroligové výhře nad Panathinaikosem

7. 12. 2018 22:33
Český basketbalista Jan Veselý dovedl Fenerbahce Istanbul v 11. kole Evropské ligy k vítězství 81:69 na hřišti Panathinaikosu Atény.
Jan Veselý.
Jan Veselý. | Foto: ČTK

Šlo o desátý triumf tureckého celku a sedmý za sebou. Veselý zaznamenal 15 bodů, sedm doskoků a sedm asistencí a byl nejužitečnějším hráčem zápasu.

Fenerbahce i díky Veselému několikrát soupeři uteklo, ale pak se rozstřílel domácí Calanthes a držel zápas vyrovnaný až do poslední čtvrtiny. Pak ale Kaliničovy trojky i dobrá obrana Veselého přinesly rozhodující únik.

Veselý se v utkání blýskl parádním blokem, kdy zabránil jistému koši za stavu 40:37 pro Fenerbahce. Sedmi asistencemi si vyrovnal kariérní maximum v Eurolize. A to musel na chvíli hřiště opustit poté, co si o Calanthesovu hlavu poranil nos.

Fenerbahce na prvním místě tabulky drží náskok jedné výhry na obhájce titulu Real Madrid, který dnes udolal Efes Istanbul na jeho hřišti 84:82, když poslední čtvrtinu vyhrál o 16 bodů. Rozhodnutí přišlo 17 vteřin před koncem, kdy Llull vybojoval faul a dvěma šestkami zajistil Realu vedení. Domácí ještě mohli odpovědět, ale Mičič neproměnil trojku. Ayón nasbíral za Real 20 bodů a 11 doskoků.

Evropská liga basketbalistů - 11. kolo:

Anadolu Efes Istanbul - Real Madrid 82:84, Baskonia Vitoria - CSKA Moskva 76:73, Panathinaikos Atény - Fenerbahce Istanbul 69:81 (za hosty Veselý 15 bodů, 7 asistencí a 7 doskoků).

1. Fenerbahce Istanbul 11 10 1 929:832 21
2. Real Madrid 11 9 2 986:870 20
3. CSKA Moskva 11 9 2 978:910 20
4. Anadolu Efes Istanbul 11 8 3 956:898 19
5. Olympiakos Pireus 11 6 5 879:858 17
6. Milán 11 6 5 948:936 17
7. FC Barcelona 11 6 5 861:856 17
8. Žalgiris Kaunas 11 5 6 916:905 16