Veselého 18 bodů na Maccabi nestačilo, Fenerbahce prohrálo 73:82

ČTK ČTK
21. 12. 2017 22:25
Basketbalový reprezentant Jan Veselý byl s 18 body nejlepším střelcem Fenerbahce Istanbul v utkání 14. kola Evropské ligy na palubovce Maccabi Tel Aviv, turecký tým ale prohrál v Izraeli 73:82. Český pivot ke svému třetímu nejlepšímu střeleckému výkonu v sezoně přidal i šest doskoků a dvě asistence a podle dosažených statistik byl nejužitečnějším hráčem zápasu. Veselého tým inkasoval prvních devět bodů v zápase, a přestože ve třetí čtvrtině dokázal skóre vyrovnat (40:40), do vedení se ani jednou nedostal a prohrál s Maccabi v eurolize potřetí za sebou. V týmu vítězů dal 20 bodů Pierre Jackson, jen o jeden méně a k tomu devět doskoků přidal Jonah Bolden.
Jan Veselý (24) v akci.
Jan Veselý (24) v akci. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sjezd v Kitzbühelu se dnes kvůli počasí nepojede

V Kitzbühelu se dnes lyžaři na start slavného sjezdu nepostaví. Pořadatelé závod Světového poháru na Hahnenkammu zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Začátek byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu.

Během poledne se rozhodne o zbylém programu závodního víkendu. Podle aktuálního plánu je v neděli na programu superobří slalom.

Dnes se měl na Hahnenkammu jet klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet pro započítání výsledků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy