Vémola vrávoral, museli ho podpírat. Přesto je přesvědčený, že Slováka přepere

Sport Sport
27. 3. 2021 14:02
V sobotu večer bude na brněnském galavečeru jen v roli komparzisty, který zabojuje o čest. Karlos Vémola přišel o možnost obhájit titul MMA organizace Oktagon už před soubojem se Slovákem Milanem Ďatelinkou kvůli nesplnění váhového limitu. I když na tom nebyl v pátek zdravotně nejlépe, je přesvědčený, že bitvu vyhraje.

Páteční vážení bylo pro Vémolu nekompromisní. Zatímco Ďatelinka váhový limit bez problémů splnil a má šanci pás pro šampiona získat, český zápasník hranici o 0,6 kg překročil. A lékaři mu s ohledem na obavy o jeho zdraví následně zakázali pokoušet se o další úpravu váhy.

Že na tom Vémola není zdravotně nejlépe a shazování kilogramů mu dalo pořádně zabrat, naznačil už jeho příchod na vážení, při chůzi vrávoral, jeho tým ho musel podpírat.

Informaci o tom, že titul šampiona ve střední váhové kategorii do 84 kilogramů neobhájí, přijal v posteli, ale zato sportovně.

"Je to, jak to je. Neudělal jsem váhu, taková jsou pravidla. Respekt soupeři, že chce i přesto bojovat, já rozhodně nastoupit chci," nechal se slyšet Vémola.

I když byl stále oslabený a teprve doháněl přísun kalorií i tekutin, které předtím pracně shazoval, nepřipustil si variantu, že by Ďatelinku v sobotu večer neporazil. 

"Neprohraju, po tom, co jsem si prošel tímhle peklem, prostě neprohraju," uvedl.

Česko-slovenská bitva tak bude vrcholem sobotního galavečera, druhým hlavním bodem programu akce v brněnské Zoner Bobyhall bude zápas přední české MMA bojovnice Lucie Pudilové. Ta na poslední chvíli nahradila na covid-19 pozitivně testovanou Polku Martu Waliczekovou a utká se s Maiju Suotamaovou z Finska.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy