Zemřel slavný golfista Arnold Palmer, bylo mu 87 let

ČTK Sport ČTK, Sport
26. 9. 2016 6:02
Legendární americký golfista Arnold Palmer zemřel v neděli v nemocnici v Pittsburghu ve věku 87 let. Jeho úmrtí potvrdila americká golfová asociace, přední světoví hráči následně začali na Palmera vzpomínat na sociálních sítích.
Arnold Palmer vyhrál 7 turnajů nejvyšší kategorie major, z toho čtyřikrát slovutné Masters v americké Augustě.
Arnold Palmer vyhrál 7 turnajů nejvyšší kategorie major, z toho čtyřikrát slovutné Masters v americké Augustě. | Foto: Reuters

Washington - Ve věku 87 let zesnul v neděli legendární americký golfista Arnold Palmer. Jak uvedla americká média, Palmer zemřel v nemocnici v Pittsburghu, kde podstupoval lékařské testy. Úmrtí potvrdila i americká golfová asociace, která ve svém prohlášení uvedla, že je Palmerovou smrtí "hluboce zarmoucena".

"Děkuji ti, Arnolde, za tvé přátelství, rady a spoustu smíchu. Tvoje filantropie a pokora jsou součástí tvé legendy," napsal na twitteru golfista Tiger Woods.

"Je těžké představit si golf bez tebe nebo někoho důležitějšího pro hru, než byl Král," doplnil.

Charismatický golfista Palmer výrazně přispěl k popularitě golfu ve Spojených státech. Vedle sportovních úspěchů se navíc zasloužil o vybudování více než 300 golfových hřišť, na Floridě se rovněž zasloužil o vznik dvou nemocnic pro ženy a děti, které nesou jeho jméno a jméno jeho manželky Winnie.

Rodák z Pensylvánie patřil mezi nejlepší golfisty na přelomu 50. a 60. let minulého století, kdy během sedmi sezon dokázal vyhrát sedmkrát turnaje nejprestižnější kategorie major. Hned čtyřikrát triumfoval na slavném Masters, naopak nikdy se mu nepodařilo ovládnout PGA Championship.

Na americké PGA Tour získal celkem 62 turnajových prvenství, což ho řadí na páté místo historických tabulek. V roce 1974 byl uveden do Světové síně slávy golfu.

Kromě Woodse zveřejnil na twitteru vzpomínku také Rory McIlroy, který v neděli odpoledne amerického času zvítězil na závěrečném turnaji PGA Tour a zajistil si celkové prvenství v letošní sezoně. "Opravdový pionýr našeho sportu, nikdy nezapomeneme," uvedl McIlroy k přiložené fotografii.

"Inspiroval jsi miliony, změnil hru a navždy budeš chybět," napsal americký golfista a jedna z největších nadějí tohoto sportu Jordan Spieth.

Zpráva zarmoutila rovněž jinou golfovou legendu a blízkého Palmerova přítele, Jacka Nicklause. "Ztratili jsme jednoho ze skvělých lidí v golfu a v celém sportovním světě," litoval.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Střelba v kostele v Kalifornii si vyžádala nejméně jednoho mrtvého a pět zraněných

Nejméně jednoho mrtvého a čtyři raněné, kteří jsou v kritickém stavu, si v neděli vyžádala střelba v kostele v americkém městě Laguna Woods v Kalifornii. Podezřelý ze střelby je ve vazbě, uvedly tiskové agentury s odvoláním na místní úřady.

"Zadrželi jsme jednu osobu a rovněž máme zbraň, ze které se nejspíš střílelo," uvedl ve svém prohlášení úřad tamního šerifa. Zadrženým je dospělý muž, jeho motiv dosud není znám.

Střelba v kostele Ženevské presbytariánské církve byla hlášena půldruhé hodiny po místním poledni, uvedl šerifův úřad. Pátá osoba, zraněná při střelbě, utrpěla lehké zranění, uvedly úřady. Všichni postižení jsou dospělé osoby. Zatím není jasné, kde přesně v kostele se střílelo.

Svědky násilí se stalo asi 30 lidí, uvedla šerifova mluvčí Carrie Braunová podle agentury AP. Většina lidí v kostele byla zřejmě původem z Tchaj-wanu. Vyšetřovatelé zjišťují, zda motivem střelby mohla být nenávist a zda střelec byl náboženské obci znám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy