Ve čtvrtfinále opět proti Polkám. Češky začínají svůj boj o medaili

Zlata Vostrá
6. 12. 2017 8:04
V pondělním programu mistrovství světa ve florbalu si český tým poradil s Norkami a zajistil si přímý postup do čtvrtfinále. Po včerejších bojích jsou známy další soupeřky. Reprezentantky se utkají znovu po dvou letech ve stejné fázi šampionátu s Polkami.
Fotografie z dubnové Euro Floorball Tour v Olomouci v zápase proti Švédsku
Fotografie z dubnové Euro Floorball Tour v Olomouci v zápase proti Švédsku | Foto: Zlata Vostrá

Bratislava - I přes hladké vítězství českých florbalistek v posledním zápase základní skupiny mistrovství světa proti Norsku 8:0 řeší národní tým nízkou produktivitu. Je veřejným tajemstvím, že žádný z týmů top čtyřky nechce ukázat svým soupeřkám to nejlepší z taktiky připravené na vyřazovací boje. Zatím to ale v českém týmu vypadá, že ani ostřílené útočnice nechtějí ukázat svůj um. Norky vzdorovaly více než 17 minut a ačkoliv nakonec obdržely osm branek od českého výběru, nebylo to jednoduché vítězství.

Fotografie z dubnové Euro Floorball Tour v Olomouci v zápase proti Švédsku. Na obrázku bránící Eliška Krupnová.
Fotografie z dubnové Euro Floorball Tour v Olomouci v zápase proti Švédsku. Na obrázku bránící Eliška Krupnová. | Foto: Zlata Vostrá

Po problému se stále pátrá. Proto je potřeba podpora zbytku týmu hlavním útočným esům, což si uvědomuje Veronika Enenkelová: "Nemám tušení, v čem je problém. Doufám, že se to brzy prolomí. Jako proti Norkám naší lajně." Útočnice Vítkovic měla ale jasno koho by si přála pro čtvrtfinále. Vítězky duelu Polsko - Estonsko postoupily do další fáze právě proti Češkám. "Já chci Polky," vyhrkla ihned Enenkelová. A přání se jí splní.

Proti Polkám nelze očekávat další jednoznačný souboj. Před dvěma lety ve Finsku to bylo vítězství 8:2 a postup do semifinále. Nyní se také očekává postup, ale tentokrát dle předpokladů budou semifinálovými soupeřkami největší favoritky mistrovství Švédky. Enenkelová na rovinu odpovídá, co to znamená pro českou reprezentaci: "Se Švédkami můžeme odehrát nějakou tu třetinu ale momentálně, pokud ony budou hrát svoji hru, není pravděpodobnost výhry. Ale vzdávat se bez boje opravdu nebudeme. Za každý gól budeme vždy rády a z mé strany je to úspěch dát Švédkám góly."

Gameday!!! Dnes ČT sport 17:15!! 🇨🇿 vs 🇳🇴 #czechteam #iffwfc2017

Příspěvek sdílený Veronika Gedžitka Enenkelová (@gedzitka_19),

Výběr trenéra Miroslava Janovského panice nepropadá. Dobrá nálada panuje nejen mezi zápasy, ale i mimo hřiště. Česká útočnice prozradila, že dochází i ke klasickým motivačním sázkám v týmu. "Byla sázka, že pokud my jako třetí lajna dáme gól, tak dostaneme "hambáč"," prozrazuje Enenkelová. Proti Norkám se góly třetí lajně povedly, a tak "česká Gedžitka" dodává: "Chutnal skvěle!"

Jestli se české reprezentaci povede naplnit očekávání a postoupit přes Polsko do semifinále, a zda bude fanouškům poodhalena ofenzivní česká smršť, bude jasné dnes od 19.00, kdy začíná čtvrtfinálový souboj.

 

Právě se děje

Další zprávy