Vávra s Ježkem kvalifikaci v Troji zvládli na jedničku

Takto vypadá start. Zde se do boje s peřejemi pouští kazašský kajakář Pavel Zinovjev, jenž se nakonec umístil na 61. místě kvalifikace.
Rozehřívání mezi brankami; Počasí v pátek slalomářům příliš nepřálo...
... usušit navlhlé vybavení byl docela problém.
Šéftrenér českých slalomářů Jiří Pultera se sice netváří vesele, ale důvod k radosti rozhodně měl. Stanislav Ježek a Vavřinec Hradilek své kvalifikace vyhráli.
24. 8. 2012 15:05
Čeští reprezentanti a olympionici na kanále v Troji vyhráli kvalifikační jízdy před zítřejším finále SP.

Praha - Kajakář Vavřinec Hradilek a kanoista Stanislav Ježek vyhráli na trojském kanálu v Praze kvalifikaci na sobotní závody Světového poháru ve vodním slalomu.

Stříbrný olympionik Hradilek sice ve druhé kvalifikační jízdě minul branku, ale jasně nejrychlejší čas z prvního kola mu stačil k prvenství s téměř dvousekundovým náskokem před Němcem Fabianem Dörflerem.

"Bylo to po včerejšku a vůbec celém týdnu (po návratu z úspěšné olympiády) těžké se do toho zase dostat, ale těšil jsem se moc na atmosféru," řekl Hradilek. "Při druhé jízdě mi napsali 50, nechápu proč, ale je to jedno, o nic nejde," dodal.

Pátý muž z olympijských her Ježek také vedl už po prvním kole, a to i s jedním dotykem branky, bezchybnou druhou jízdu pak zvládl v nejlepším čase dne a odolal útoku Brita Davida Florence.

Stříbrný olympijský medailista ze závodu deblkanoí za Ježkem zaostal o 87 setin.

Druhé místo mezi kanoistkami brala Hošková

"Na závodech si závodníci sjedou občas kvalifikaci jen tak, ale tady jsem doma, lidi to sledují a jsou rádi, když jsme první. Tak musím závodit i v kvalifikaci. Horší je, když se pak nepovede semifinále nebo finále," řekl Ježek.

Mezi čtyřicítku postupujících kajakářů se dostali i Jan Vondra (6.), Vít Přindiš (11.) a Luboš Hilgert (17.), v třicetičlenném semifinále kanoistů jsou také Jan Mašek (11.) a Vítězslav Gebas (19.)

Kateřina Hošková byla druhá mezi kanoistkami, i když ve druhé kvalifikační jízdě dostala stejně jako Hradilek penalizaci 50 sekund za neprojetí branky. Semifinále pojedou i Anna Kašparová a Monika Jančová.

Odpoledne mají na programu kvalifikační jízdy kajakářky a deblkanoisté, jejichž boje o medaile vyvrcholí v neděli.