Vandalové poničili pomník zesnulého cyklisty Weylandta

ČTK ČTK
30. 7. 2011 12:25
Pomník v Gentu někdo převrátil a rozlomil
Wouter Weylandt.
Wouter Weylandt. | Foto: youtube.com

Gent - Pomník tragicky zesnulého belgického cyklisty Woutera Weylandta v Gentu poničili vandalové.

Šestadvacetiletý jezdec se zabil 9. května při sjezdu během Gira d'Italia a cihlový pomník měl u řeky Schelde měsíc. Ve čtvrtek v noci jej kdosi převrátil a rozlomil.

"Je to příšerné, kdo mohl něco takového udělat? Jedině lidé bez srdce," zděsil se Patrick Cosyn, který nechal pomník udělat.

Čtěte také:

Kolegové zesnulého Weylandta budou na Giru pokračovat
Zmrzačení cyklisté: Hlavně, že jsme Tour přežili

Podle televize Sporza vyzval policii, aby záležitost vyřešila. Město Gent slíbilo, že do dvou týdnů památník u cyklistické stezky, kde belgičtí jezdci často trénují, opraví.

Ten byl věnován nejen Weylandtovi, ale i jeho dvěma zesnulým krajanům Frederieku Nolfovi a Dmitrimu De Fauwovi. První z nich zemřel během závodu v Kataru před dvěma lety na zástavu srdce ve spánku, De Fauw v témže roce spáchal sebevraždu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy