Válečníci z Golden State jsou krok od dalšího finále NBA

21. 5. 2017 8:32
Stejně jako obhájci titulu z Clevelandu zůstávají Golden State Warriors v play off neporaženi, schyluje se tak ke stejnému obsazení finále jako vloni.
Golden State je jedinou výhru od finále NBA.
Golden State je jedinou výhru od finále NBA. | Foto: Reuters

San Antonio - Basketbalisté Golden State i ve třetím finálovém utkání Západní konference NBA porazili San Antonio a jediná výhra je dělí od opětovné účasti v boji o titul. Warriors v sobotu zvítězili na palubovce soupeře 120:108 a ujali se vedení v sérii 3:0 na zápasy. Stejně jako obhájci titulu z Clevelandu zůstávají v play off neporaženi, schyluje se tak ke stejnému obsazení finále jako vloni.

Hosté nalomili soupeře dvanáctibodovou šňůrou od stavu 49:49 v závěru prvního poločasu a ve třetí části byl k neudržení Kevin Durant, který v tomto hracím období zaznamenal 19 z celkových 33 bodů. K tomu v utkání doskočil deset míčů. "Měl jsem pocit, že každá moje střela musí skončit košem," komentoval Durant extrémně vydařený úsek hry.

"Našel svůj rytmus v rychlém přechodu do útoku a rozhodl," konstatoval kouč San Antonia Gregg Popovich. "Myslím, že jsme odvedli dobrou práci, bojovali jsme. Nemůžu svým hráčům vytknout, že by nechtěli vyhrát," dodal domácí trenér.

V týmu vítězů přidal Stephen Curry 21 bodů a stal se nejproduktivnějším hráčem ve vyřazovacích bojích v klubové historii, když překonal člena Síně slávy NBA Ricka Barryho.

Spurs, v jejichž týmu se ke zraněným oporám Kawhimu Leonardovi a Tonymu Parkerovi připojil už v první čtvrtině David Lee, střelecky táhl argentinský veterán Manu Ginobili, který se jako náhradník postaral o 21 bodů. Napodobil tak dalšího člena zámořské Síně slávy Kareema Abdul-Jabbara. Legendární pivot byl do té doby jediným devětatřicetiletým hráčem v historii soutěže, který v konferenčním finále dal víc než dvacet bodů.

Čtvrté utkání opět v hale AT&T Center je na programu v noci na úterý SELČ.