VIDEO Vakoč měl nepříjemný pád. O MS by však přijít neměl

Sport Sport
Aktualizováno 9. 9. 2015 8:05
Zdroj foto: Aktuálně.cz Zdroj foto: Aktuálně.cz
Cyklista Petr Vakoč přišel po pádu v závěru třetí etapy o žlutý trikot lídra závodu Kolem Británie.
Petr Vakoč upadl ve třetí etapě závodu Kolem Británie | Video:

Kelso - Cyklista Petr Vakoč přišel po pádu v závěru třetí etapy o žlutý trikot lídra závodu Kolem Británie. I když na kolo otřesený po chvíli nasedl, nabral v cíli ztrátu deseti minut.

Necelé dva týdny před mistrovstvím světa si při pádu pohmoždil záda a způsobil drobnou zlomeninu v ukazováčku, na němž přišel o nehet.

"Jeden den jsi nahoře, druhý můžeš být dole. Takové je cyklistika. Dnes jsem si vybral smůlu, když mě někdo sestřelil ve sjezdu čtyři kilometry před cílem," popsal Vakoč na svém facebooku. V nemocnici mu ránu na prstu museli lékaři sešít, rentgen objevil i malou frakturu.

"Přišel jsem o žlutý dres, ale vyvázl z toho jen s odřeninami a zlomeným konečkem levého ukazováčku. Ještě nevím, jestli se postavím na start (4. etapy), ale na mistrovství světa bych měl být stoprocentně v pořádku," ujistil.

MS startuje už za deset dní v americkém Richmondu a kde byl český talent nominován jak do závodu s hromadným startem tak i do časovky. O světový šampionát přitom už přišel - shodou okolností dle zpráv z ostrovů - letošní vítěz Tour de France Chris Froome (VÍCE ZDE!)

Třiadvacetiletý člen stáje Etixx-Quick-Step vybojoval vedení v pondělí po vítězném sólovém úniku. Dnes na trase dlouhé 216 km do skotského města Kelso se zapletl do hromadného pádu ještě před tříkilometrovou ochrannou zónou a do cíle přijel na chvostu pelotonu za doprovodu týmového kolegy Fernanda Gavirii.

Další z členů Etixxu Zdeněk Štybar obsadil v etapě 14. místo ve stejném čase jako vítězný Ital Elia Viviani ze stáje Sky. V průběžném pořadí se Štybar posunul na 12. příčku. Vakoče ve žlutém dresu vystřídal druhý Španěl Juan José Lobato.

Cyklistický závod Kolem Británie:

3. etapa (216 km): 1. Viviani (It.) 5:08:18, 2. Lobato (Šp.), 3. Trentin (It.), 4. Enger (Nor.), 5. Debusschere (Belg.), 6. Doull (Brit.), ...14. Štybar všichni stejný čas, 106. Vakoč (oba ČR) -10:00.

Průběžné pořadí: 1. Lobato 13:37:04, 2. Boasson Hagen (Nor.) -10, 3. Gerts -12, 4. Poels, 5. Van Baarle (všichni Niz.) oba -13, 6. Doull -14, ...12. Štybar -22, 54. Vakoč -9:55.

Poznámka redakce: Zdeněk Bakala, který je majitelem stáje Etixx Quick-Step, vlastní zároveň vydavatelství Economia, pod nějž patří i Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy