Vakoč má pořád formu: vyhrál etapu Kolem Británie a vede!

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 9. 2015 19:27
Cyklista Petr Vakoč vyhrál po sólovém úniku druhou etapu závodu Kolem Británie a ujal se vedení v celkovém pořadí.
Petr Vakoč.
Petr Vakoč. | Foto: Twitter Omega Pharma Quickstep

Colne - Cyklista Petr Vakoč vyhrál po sólovém úniku druhou etapu závodu Kolem Británie a ujal se vedení v celkovém pořadí. Úřadující český šampion připravil o žlutý trikot vedoucího jezdce italského spurtéra Eliu Vivianiho, který ovládl nedělní úvodní díl závodu.

Vakoč se držel ve vedoucí osmičlenné skupině poté, co se peloton zhruba 55 kilometrů před cílem v kopci roztrhal. Asi 20 km před cílem třiadvacetiletý člen stáje Etixx-Quick-Step ujel spolu s Italem Albertem Bettiolem, kterého po chvíli rovněž setřásl a zbytek etapy absolvoval sám.

I když měl k dobru maximálně půl minuty a pronásledovatelé v závěru jeho náskok stahovali, dojel si Vakoč pro další velký úspěch na mezinárodní scéně. Loni vyhrál druhou etapu Kolem Polska, letos v červnu skončil třetí na Evropských hrách v Baku.

"Byl to hodně náročný den, ale nohy mi jely dobře. Nebyl jsem si jistý, jestli to udržím po tak dlouhé sólové jízdě. Dal jsem do toho maximum a vyplatilo se. Je to jedno z největších vítězství mé kariéry," uvedl Vakoč podle serveru cyclingnews.com.

Po 159 kilometrech projel cílem s rukama nad hlavou o sedm sekund před Španělem Juanem Josém Lobatem. V průběžné klasifikaci na něj má náskok 11 sekund. Třetí Nor Edvald Boasson Hagen ztrácí 15 sekund.

Vakoč se těší na to, jak bude hájit žlutý trikot. "Ale bude to těžké je v šesti lidech, navíc je před námi ještě šest etap," řekl. Závod, v němž startuje devět elitních týmů UCI World Tour, skončí v neděli v Londýně.

Cyklistický závod Kolem Británie:

2. etapa (159,3 km): 1. Vakoč (ČR) 4:02:22, 2. Lobato (Šp.) -7, 3. Boasson Hagen (Nor.), 4. Guldhammer (Dán.), 5. Trentin (It.), 6. Doull (Brit.) všichni -9.

Průběžné pořadí: 1. Vakoč 8:28:41, 2. Lobato -11, 3. Boasson Hagen -15, 4. Gerts -17, 5. Poels, 6. Van Baarle (všichni Niz.) oba -18.

Poznámka redakce: Zdeněk Bakala, který je majitelem stáje Etixx Quick-Step, vlastní zároveň vydavatelství Economia, pod nějž patří i Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy