Vaidišová zažila druhé vítězství, ale zápas musela otáčet

24. 9. 2014 22:28
Česká tenistka Nicole Vaidišová zažila druhé vítězství po čtyřleté pauze. Na turnaji v ITF v Las Vegas porazila Američkanku Alexu Glatchovou.
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová | Foto: Ludvík Hradilek

Las Vegas - Špatný začátek, ale dobrý konec. Česká tenistka Nicole Vaidišová v 1. kole turnaje ITF v americkém Las Vegas musela otáčet zápas s domácí Alexou Glatchovou a vyhrála 2:6, 6:4 a 6:2. Vaidišová si tak přidala druhé vítězství po její čtyřleté pauze od tenisu.

Američanka prožívá podobný restart. Zápas s Češkou hráčkou pro ni byl prvním od loňského Wimbledonu, kde si poranila ruku.

Pětadvacetiletá Vaidišová nezačala zápas s Glatchovou, která postoupila z kvalifikace, dobře. Rychle prohrávala 0:4 a první set ztratila. Od druhého setu ale měla Češka převahu a zápas na akci Red Rock Pro Open otočila. Příští soupeřkou Vaidišové bude Veronica Cepedeová Roygová z Paraguaye.

Vaidišová se vrátila do soutěží poprvé od března 2010 minulý týden v americkém Albuquerque, kde hrála stejně jako nyní v Las Vegas na divokou kartu. V 1. kole tam porazila Sesil Karatančevovou z Kazachstánu, ale ve 2. kole prohrála s Britkou Johannou Kontaovou.

Bývalá dvojnásobná grandslamová semifinalistka Vaidišová má za sebou dlouhou pauzu i kvůli dvěma operacím ramena.