Vaidišová ukončila sezonu, chce doléčit zranění

16. 10. 2015 10:41
Nicole Vaidišová chce doléčit poraněnou nohu. Letos odehrála 12 turnajů, na okruhu WTA vyhrála jen jeden zápas v hlavní části turnaje.
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová | Foto: Milan Kammermayer

Tchien-ťin - Nicole Vaidišová ukončila předčasně sezonu. Bývalá sedmá hráčka světového žebříčku, která se na kurty vrátila loni v září, chce doléčit poraněnou nohu a připravit se na další tenisový rok. Oznámila to po turnaji WTA v Číně, kde původně chtěla zůstat na dva podniky nižšího okruhu ITF.

Šestadvacetiletá Vaidišová letos odehrála 12 turnajů, z toho pět na WTA Tour. Jen v Miami nemusela hrát kvalifikaci a tam také postoupila do 2. kola, což byl mezi elitou nejlepší výsledek sezony. V srpnu se zúčastnila ITF v Praze na Štvanici.

Její tenisový program ovlivnilo dubnové zranění kotníku, po němž nehrála čtvrt roku. Naposledy v Tchien-ťin po úspěšné kvalifikaci vypadla v 1. kole s domácí hráčkou Tuan Jing-jing. "Tři zápasy (v kvalifikaci) byly dobré, ve čtvrtém jsem neměla svůj den," napsala na Instagramu aktuálně 270. hráčka žebříčku.

"Po konci v Tchien-ťin jsem se kvůli pokračujícímu zranění nohy rozhodla, že letos už žádný turnaj hrát nebudu. Není sranda nebýt stoprocentně fit a hrát s neustálou bolestí. Teď se zaměřím na to, abych doléčila zranění a byla připravena na rok 2016," doplnila.